Győztes start-up kerestetik a düsseldorfi :agile acceleratorba

forrás: Prím Online, 2017. szeptember 30. 13:33

Az energia- és környezettudatosság egyik legrangosabb nemzetközi eseményének hazai fordulójában már Ötlet kategóriában is lehet nevezni: olyan fiatal vállalkozókból, egyetemistákból álló start-up csapatok jelentkezését várják, akik innovatív, az energiához és fenntarthatósághoz kapcsolódó ötletükhöz keresnek támogatást. Az Energy Globe Magyarország nevezési időszaka október 15-ig tart, csupán egy csapat, ötlet és egy validált prototípus kell hozzá.

Tavaly vállalati, önkormányzati és a fiatalok szemléletváltásáért dolgozó projektekkel lehetett nevezni, idén azonban további 3 kategóriával bővül a pályázat. Az egyik újdonság a start-upokat, fiatal vállalkozókat, egyetemi csapatokat célzó Ötlet kategória. 
 
E kategóriában kizárólag a szakmai zsűri döntése alapján hirdetnek nyertest, ők részt vehetnek a düsseldorfi székhelyű :agile accelerator launchpad tréningjén. Ha itt jól szerepel a csapat, továbbjuthat az akcelerációs szakaszba is, amely egy 22.000 eurós támogatással járó, 3 hónapos, düsseldorfi üzletfejlesztési program. Így a győztes nemcsak szakmai mentorok irányításával fejlesztheti tovább vállalkozását, hanem belépőt nyerhet a nyugat-európai piacra is.
 
Az innovatív ötletek mellett mostantól energiahatékony, környezetkímélő épületekkel is lehet versenyezni, és olyan magánszemélyek pályázatát is várják, akik a háztartásukban, tágabb közösségükben környezet- vagy energiatudatos változást hozó kezdeményezést indítottak el.
 
Az E.ON által támogatott díj célja, hogy a leginnovatívabb hazai fenn-tarthatósági kezdeményezéseknek nyilvánosságot és elismerést biztosítson, és hozzájáruljon a környezet- és energiatudatos szemlélet népszerű-sítéséhez. 
 
„Hazánkban az ötletek egy jelentős része azért bukott el az elmúlt 200 évben, mert az innovátorok jelentős része nem tudta jól átadni az embereknek, hogy miért érdemes abba pénzt, energiát vagy figyelmet invesztálni. Ezt kell meghaladni, és úgy gondolom, hogy ez a pályázat tökéletes alkalom erre” – mondta Böszörményi-Nagy Gergely, a Brain Bar Budapest megalapítója és a Design Terminál vezetője, aki újonnan csatlakozott a zsűrihez.
 
A Platio egy magyar start-up csapat, amely egy elsődlegesen kültéri, energiatermelő térburkoló rendszert fejlesztett ki. Ők már bejutottak az E.ON :agile accelerator által szervezett programba és jelenleg is Düsseldorfban fejlesztik tovább az ötletüket a mentorok segítségével.
Az alábbi videóban bővebben mesélnek magukról: 
https://www.youtube.com/watch?v=rQ8eu58gwoM&feature=youtu.be
 
A fiúk, Böszörményi-Nagy Gergő és Patrick Nanninga, a düsseldorfi székhelyű :agile accelerator társalapítója és ügyvezető igazgatója ebben a videóban részletesebben is elmondja, milyen csapatokat várnak, és mi is vár rájuk valójában:
https://www.youtube.com/watch?v=RRvjJJdxHQ8
 
 
További információ: www.energy-globe.hu