Előzőleg, kedden, a Telekom Austria 7,2 százalékkal, 8,35 euróra esett a 9 eurós kibocsátási árról. Szerdán 8,10 eurón nyitott és kora délután 8,03 eurónál tartott.
A holland KPN négymilliárd eurós kibocsátása után pedig a részvény 8,2 százalékot vesztett hétfőn, majd 4,9 százalékot nyert kedden, de még mindig a 17 eurós kibocsátási ár alatt maradt, 16,79 eurón.
Egyes távközlési cégek az eredetinél kevesebb részvényt bocsátottak a befektetők rendelkezésére, és a részvénykibocsátástól várt bevételek messze elmaradtak előzetes várakozásaiktól.
Az értékpiacok jelentős szereplői, a nagy vagyonkezelők egyelőre elfordultak a távközlési cégektől, miután a hitelminősítők is leértékelték őket felvásárlási "mániájuk" és a nyári-őszi harmadik generációs (UMTS) koncesszió-árverésekre fordított hatalmas kiadásaik miatt.
A Dow Jones Stoxx tőzsdeindex távközlési összetevője egyedül ebben a hónapban több mint 15 százalékkal csökkent, egész évben pedig közel egyharmadával esett vissza. Azaz nem csupán az új szereplőkkel, hanem a régiekkel is gondok vannak.
A távközlési társaságok az intézményi befektetők óvatossága, kedvetlensége miatt a tervezettnél jelentősebb részt kínálnak részvényeikből megvételre a kisbefektetőknek. A befektetési intézetek illetékesei szerint azonban senki nem mer a részvényekkel kapcsolatban értékeléseket adni, beleértve a mobiltelefonos vállalkozások papírjait is.