A Plastic Logic elfogadta, hogy valószínűleg a műanyag félvezetők sohasem szorítják ki a szilikonból készült chipeket (legalábbis nem a közeljövőben), de a cég szerint a technológiának köszönhetően okos készülékek új nemzedékeit teremthetik meg, melyek még olcsók is.
A műanyag processzorokat leginkább a lapos képernyőkben és az előbb említett eszközökben használhatják majd fel a gyártók. Az olcsó műanyag tranzisztorok lehetővé teszik, hogy a nagyméretű TFT (Thin Film Transistor) lapos képernyők árát tovább csökkentsék, hiszen ezekbe a megjelenítőkbe pixelenként egy tranzisztort kell beépíteni.
Ezen felül a műanyag processzoroknak köszönhetően az olyan egyszer használatos, eldobható eszközök, tárgyak, mint például az árcédulák vagy a belépőjegyek is képesek lesznek elvégezni néhány alapvető számítógépes műveletet.
"Nem fogják lecserélni a szilikont, de olyan olcsók lesznek, hogy mindenbe beszerelhetik majd őket." - nyilatkozta Hermann Hauser, az Acorn Computers társalapítója, a Plastic Logic vezetője.
"Több olyan félvezető technológián dolgoznak, melyek esetében a cél nem nagysebességű processzorok kialakítása. Rengeteg eszköz profitálhat ebből a technológiából." - nyilatkozta Jim Tully, a Gartner's Semiconductor Group vezetőelemzője.
A jelenleg használt félvezetők szilikon alapúak, elkészítésük bonyolult gyártási folyamatot igényel. A műanyag alapú processzorok elkészítése sokkal egyszerűbb, ezért olcsóbb őket előállítani.