A meglévő biztonsági szabályozások ellenére tízből nyolc szervezet aggódik a munkavállalói együttműködés miatt. Tízből négy vállalat számára pedig kifejezetten nagy kihívást jelent a kiberbiztonsági incidensek észlelése és azok kezelése a felhőben.
Az Oracle és a KPMG LLP 450 informatikai szakember bevonásával elvégzett globális felmérése szerint a biztonsági incidensek számának növekedésével a vállalatok egyre nehezebben tudják megvédeni adataikat. Az Oracle and KPMG Cloud Threat Report, 2018 eredményei szerint az információ biztonsági szakemberek 90 százaléka a felhőben tárolt adatainak több mint felére érzékeny információként tekint. Emellett 97 százalékuk külön jóváhagyási szabályozásokat vezetett be a felhőben, ám többségük (82 százalék) aggódik, hogy a munkavállalók betartják-e majd ezeket.
Azoknál a vállalatoknál, ahol bizalmas adatokat kezelnek a felhőben, kulcsfontosságú az adatok megfelelő monitorozása és védelme. Mégis a felmérésben megkérdezettek 40 százaléka szerint jelenleg a felhőhöz köthető biztonsági incidensek észlelése és kezelése jelenti a legnagyobb kihívást számukra. Ennek érdekében tízből négy vállalat döntött úgy, hogy dedikált felhőbiztonsági szakértőt kér fel a probléma megoldására. 84 százalékuk azáltal igyekszik kivédeni az egyre kifinomultabbá váló kibertámadásokat, hogy egyre több ponton támaszkodik az automatizációra.
“A felhő szolgáltatások várható széleskörű elterjedésével a hagyományos biztonsági megoldások részben elavulttá válnak. Az új felhasználási modellben új biztonsági szabályozásra és a szabályok kikényszerítésének, a felhasználás monitorozásának új módjaira van szükség, például azért, mert igen gyorsan változó lehet a monitorozott környezet – ez a felhős megoldások egyik nagy előnye. Előtérbe kerülnek az autonóm biztonsági megoldások, azok közül is azok, melyek hibrid- és multi-cloud környezeteken átívelő szabályozások integrált bevezetésére és monitorozására alkalmasak. A mesterséges intelligencia, a felhasználói viselkedés gépi tanulással támogatott elemzése és a végpontok beállításainak folyamatos ellenőrzése révén lehet gyorsan azonosítani és kezelni a biztonsági fenyegetéseket.” – mondta Szuhai Gusztáv, az Oracle Hungary biztonsági megoldásokért felelős szakértője.
A jelentés legfontosabb megállapításai:
A jelentésről
Az Oracle és a KPMG együttműködésében készült ’Oracle and KPMG Cloud Threat Report, 2018’ megállapításai egy nemrég végzett globális felmérésen alapulnak, amelyet Ausztrália, az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Kanada és Szingapúr magán- és közszférában tevékenykedő szervezetei körében végeztek 450 kiberbiztonsági és informatikai szakember bevonásával.