Új HR-vezetőt nevezett ki a Budapesti Metropolitan Egyetem

forrás: Prím Online, 2018. május 9. 19:01

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) új HR-vezetőt nevezett ki Dávid Ágnes személyében. A frissen megválasztott szakember a nemzetközi szinten terjeszkedő felsőoktatási intézmény hosszú távú stratégiai céljait támogatja.

Több mint tízéves HR tapasztalattal rendelkező szakértő érkezett a Budapesti Metropolitan Egyetem, Magyarország legnagyobb magánkézben lévő felsőoktatási intézményének HR-vezetői pozíciójára. Dávid Ágnes ezt megelőzően a LeasePlan Hungária Zrt. HR-menedzsereként tevékenykedett, ahol többek között az üzleti célokat támogató HR-stratégia kidolgozásáért és megvalósításáért felelt. Munkája mellett a Budapesti Gazdasági Egyetem posztgraduális Business Coach képzését végezte el.

 

Dávid Ágnes tanulmányait a Budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának német nyelvtanár alapszakán kezdte, majd a diplomát követően a veszprémi Pannon Egyetem gazdálkodás és turizmus szakán tanult tovább. Közgazdaságtan mesterképzését a Corvinus Egyetemen végezte el. A mesterképzés ideje alatt a 264 alkalmazottat foglalkoztató Colgate-Palmolive Magyarország Kft. HR specialistájaként dolgozott, ahol a feladatai közé tartozott a globális szervezeti projektek helyi implementálása, és a HR-szempontú üzleti igények kiszolgálása is.

 

Dávid Ágnest a METU nemzetközi terjeszkedése, valamint az intézmény mögött álló erős, elhivatott és naprakész csapat győzte meg arról, hogy jelentkezzen a pozícióra. „A METU az elmúlt években hatalmas fejlődésen ment keresztül, ami egy újfajta HR-megközelítést is kíván. Úgy gondolom, hogy a versenyszférában szerzett tapasztalataimat jól tudom majd kamatoztatni a növekedésorientált felsőoktatási intézménynél” – nyilatkozta a három nyelven beszélő új vezető.

 

„A munkaerőpiac kihívásai egyre inkább a tehetséges szakemberek megszerzéséről és megtartásáról szólnak. A közvetlen feletteseknek és a HR-szakembereknek közösen kell megteremteniük a munkavállalói élmény és elköteleződés feltételeit. A szellemileg és érzelmileg is támogató munkahelyi légkör kiépítésével a cél változatlanul az, hogy a munkavállalók a lehető legjobb teljesítményt nyújtsák.” – tette hozzá a szakértő. Dávid Ágnes szerint a munkavállaló a „What is in it for me?”, vagyis „Miért előnyös ez nekem?” kérdésre keresi a választ, ezért a HR feladata, hogy felmérje és kiszolgálja a munkatársak igényeit és fejlessze képességeiket.

 

Az új HR vezető érkezésével a METU már az idei évben nagyobb hangsúlyt fektet a vezetőképzésre, miközben az intézmény a jelenlegi teljesítményértékelési rendszerét is továbbfejleszti, amelyhez egy digitalizált, felhasználóbarát platformot is terveznek. Mivel a METU dolgozóinak körében is egyre fontosabb a rugalmasság, az intézmény a piaci trendeket követve bevezeti a rugalmas munkaidőt és lehetőséget ad az otthoni munkavégzésre.