Manapság egyre több és egyre látványosabb vizuális effektet (VFX) felvonultató filmmel találkozhatunk nemcsak a mozivásznon, hanem a tévésorozatokban vagy az online streaming csatornákon is.
A nézők mindinkább valósághű élményekre és igényes kivitelezésre vágynak, ezért az animációs és vizuális effektek tárháza folyamatosan fejlődik, újabb és újabb megoldásokat felvonultatva. Olyannyira, hogy napjainkban a speciális effektekre fordított összeg a produkciós költségek 20-25 százalékát teszi ki. Ahhoz azonban, hogy ezeket a látványosságokat elő tudják állítani, az animációs stúdióknak komoly informatikai infrastruktúrára van szükségük. Jó példa erre az Animal Logic, amely a Schneider Electric gyorsan telepíthető és rugalmasan bővíthető adatközpontjának köszönhetően tud lépést tartani a kor igényeivel, és működik közre olyan nagy kasszasikerű hollywoodi produkciókban, mint a Mátrix vagy A nagy Gatsby.
Napról napra érkeznek hazánkba is olyan új filmes produkciók, amelyek megvalósítása korábban elképzelhetetlennek bizonyult, de a jelenlegi speciális effektekkel már viszonylag könnyedén valóra válhat. A technológia rohamos fejlődése miatt egyre nehezebb megkülönböztetni a valódi és a program által kreált képkockákat, ami egyre több nézőt vonz a képernyők elé. Nem meglepő tehát, hogy az animációs effektek iparága az előrejelzések szerint 2020-ra 254 milliárd dollárt érő üzlet lesz világszinten.
Kell a biztos háttér
Az olyan filmes csodák, mind a Mátrix, A nagy Gatsby vagy A Lego-kaland azonban nem jöhetnének létre az animációs és VFX-stúdiók közreműködése nélkül, amelyeknek masszív és stabil IT-háttérre van szükségük a minőségi munkavégzéshez. Jó példa erre az Animal Logic animációs stúdió, amely több nagysikerű produkcióban vett már részt. A csapat nehezen tudja előre kiszámítani a munka mennyiségét és gyakoriságát, mivel az attól függ, hány és milyen jellegű, illetve mennyire nagy szabású alkotásban működnek közre. Ebből adódóan a szükséges informatikai infrastruktúrát sem lehet előre tervezni, ami miatt rövid idő alatt telepíthető és egyszerűen skálázható, nagy teljesítményű adatközpontra volt szükségük. Itt tárolják ugyanis a háromdimenziós megjelenítéssel készülő, részletgazdag képeket, amelyek rengeteg adatot generálnak, a gyors és gördülékeny munkafolyamat pedig alapvető igény.
Az Animal Logic vezetői ezért a Schneider Electrichez fordultak a speciális kritériumoknak és igénybevételnek megfelelő adatközpont telepítésével kapcsolatban, amelynek szakemberei 4,5 hónapos rekordidő alatt tudták teljesíteni a feladatot:
Nincsenek határok
A Schneider Electric megoldásával növelni tudták a stúdió munkájának teljesítményét, üzembe tudtak helyezni ugyanis egy digitális animáció feldolgozására alkalmas, nagy kapacitású, rendkívül gyors számítógépes rendszert (render farmot), amelynek energiaigénye az új adatközpontnak köszönhetően rendkívül alacsony. Az Animal Logic így sokkal gyorsabban, gördülékenyebben tudja végezni a napi munkát, és a kreativitásnak már semmi sem szab határt.