A Dell EMC bemutatta a Dell EMC PowerEdge MX-et, az iparág legújabb, nagy teljesítményű, moduláris infrastruktúráját, amely az adatközpontok hagyományos és új típusú terheléseit egyaránt képes kezelni. A PowerEdge MX az első moduláris infrastruktúra-architektúra, amely képes könnyen alkalmazkodni a jövőbeli technológiákhoz és a szerverek szétválasztásához.
Az egyedi kinetikus infrastruktúrának köszönhetően az ügyfelek megszabadulhatnak a technológiai silóktól és az időigényes rutinfelügyelettől. Helyette lehetőségük nyílik az informatikai erőforrásokat dinamikusan, különböző alkalmazásokhoz és igényekhez rendelni.
„Habár az olyan feltörekvő technológiák, mint a mesterséges intelligencia, az IoT vagy a szoftveresen definiált tárolás és hálózatkezelés versenyelőnyt biztosítanak, a velük járó terhelést gyakran nehéz megjósolni, és új kihívásokat jelentenek az informatikai részlegek számára. A PowerEdge MX modularitásának köszönhetően rugalmasan építhetünk fel és kombinálhatunk számítási, tárolási és hálózatkezelési erőforrásokat. A szervezetek ezáltal úgy alakíthatják át az informatikai rendszereiket, hogy közben optimalizálják az erőforrásaik kihasználását, ráadásul ez a befektetés a technológiai fejlődés következő generációihoz is alkalmazható” – mondta Ashley Gorakhpurwalla, a Dell EMC szerver- és infrastrukturális rendszerekért felelős elnöke és vezérigazgatója.
Dell EMC PowerEdge MX-portfólió kinetikus infrastruktúrával
A PowerEdge MX ökoszisztémájába beletartozik az új tervezésű keret, valamint a precízen méretezett szerver- és tároló blokkok, amelyek intelligens I/O-hálózaton keresztül kapcsolódnak az infrastruktúrához.
A PowerEdge MX-családot a szoftveresen definiált adatközpontokhoz fejlesztették: képes a nagy sűrűségű virtualizáció, a szoftveralapú tárolás (SDS) és hálózatkezelés (SDN), a mesterséges intelligencia és a big data alapú projektek kombinációjának támogatására. A legújabb, alacsony késleltetésű NVMe-meghajtók és a natív 25 GbE-s kapcsolat támogatásának köszönhetően az ügyfelek a saját igényeiknek megfelelően alakíthatnak ki számítási és tárolási konfigurációkat. Kihasználhatják a diszaggregált erőforrások előnyeit, így valós időben reagálhatnak a változó igényekre. A működés közben létrehozható hardverkapacitás segít kiküszöbölni a túlméretezés és a kihasználatlan kapacitás problémáját, optimalizálva a teljesítményt és hatékonyságot.
A PowerEdge MX kinetikus infrastruktúrája azért egyedülálló, mert nincs benne midplane, így az újonnan megjelenő technológiákat – processzortechnológiákat, új típusú tárolókat és csatlakozási újításokat – több generáción keresztül, hosszú távon képes támogatni. Pontosabban, a midplane hiánya lehetővé teszi a szerver pengék közvetlen I/O modulokhoz csatlakozását, így midplane-csere és az ügyfélműveletek megzavarása nélkül válnak elérhetővé a jövő technológiáinak frissítései. Ezzel a megközelítéssel a PowerEdge MX a jövőben képes lesz a teljesen diszaggregált elemek támogatására egészen a memóriaközpontú és hasonló eszközöktől, a GPU-k és programozható FPGA-k szintjéig, hogy így egyedi rendszereket lehessen összeállítani.
Az ügyfelek erőteljes kínálatból választhatnak a PowerEdge MX testre szabásához:
A PowerEdge MX átfogó rendszeren belüli felügyelettel is rendelkezik, amelynek része a Dell EMC OpenManage Enterprise – Modular Edition, amely a kereten belüli fő felügyeleti funkciókat az egész környezetre kiterjedően ellátja. Az ügyfelek egyszerre végezhetnek teljes életciklus-kezelést több chassis összes PowerEdge MX-elemén, gyorsabban vezethetik be a módosításokat és sablonokat, valamint távolról is hozzáférhetnek a szerverekhez a Dell EMC OpenManage mobilalkalmazás és az új Quick Sync 2 funkció használatával. Az OpenManage Enterprise ezen kívül a rack- és moduláris megoldások egyetlen felületen történő kezelését is biztosítja.
A PowerEdge MX kialakítása a rugalmas testre szabhatóságot célozza, így a Dell EMC teljes támogatási és üzembehelyezési szolgáltatásai a teljesen integrált moduláris megoldások szállításától a testre szabott üzembe helyezésig és konfigurációig terjednek, hogy az egyéni ügyféligényeknek is megfeleljenek. A szolgáltatások közé tartozik a ProSupport Plus1 is, amely bármikor elérhető támogatást, a ProSupport Plus vezető mérnökeivel való közvetlen kapcsolatfelvétel lehetőségét, valamint kijelölt technológiai szolgáltatáskezelőt kínál a teljes körű rendszertámogatás érdekében.