Még novemberben kapott szárnyra a hír, hogy a Corel meg kíván szabadulni linuxos részlegétől. Akkor az LGP-t nevezte meg, mint lehetséges tárgyalópartnert.
Várható, de egyben meglepő is volt a Corel bejelentése, hiszen a Las Vegas-i Comdexen Derek Burney (Corel CEO) még azt hangsúlyozta, hogy nem hagynak fel a fejlesztéssel, sőt augusztusban, az egykor Linux-ügyekért felelős Michael Cowplandot is újra a soraik közé veszik. Burney állítása szerint új utakat keresnek a desktop-orientált Debian alapú disztribúciójuk számára. Néhányan állítják, hogy a Corel tüstént lemond a Linuxról, mihelyt Cowpland kilép, és hogy a szoftvercégnek - mely egyébként 320 munkahelyet szüntetett meg a nyáron költségmegtakarítás néven - nagyobb szüksége van a pénzre, mint a linuxra.
Még októberben a Corel egy 135 milliós "vérfrissítést" kapott a Microsofttól, amely cserébe ígéretet tett, hogy termékeik ezentúl kompatibilisek lesznek a Microsoft .Net alapú technológiájával.
Az LGP ez év márciusában szerzett érdekeltséget hat linuxos cégben, ezenkívül jogot vásárolt öt, a Linuxhoz kötődő társaságban. Az LGP nem birtokolhatja 100 százalékosan az összes céget, de sokat irányíthat közülük. Átlagosan 20-25 százalékos részesedése van partnercégeiben, melyek mögött olyan nevek állnak, mint a Helix-Code, a Code Weavers (a közismert Windows-to-Linux program, a WINE készítője) és a Gnumatic Inc. (korábban GnuCash). A ZDNet szerint nem csak az LGP-nek fűzödik érdeke Corel Linux megvásárlásához. Az ottawai TransGaming Technologies - amely sok régi coreles dolgozót is alkalmaz - állítólag segített a Corel és LGP között zajló tárgyalásokban. A TransGaming elzárkózott a hír kommentálásától.