A pénzügyi informatikában is élen a Corvinus hallgatói

forrás: Prím Online, 2019. június 24. 11:20

A digitális forradalom a pénzügyi szektort sem kerüli el, ezért a programozási (számítástechnikai) ismeretek a jövő pénzügyi szakemberei számára is elengedhetetlenek. A Corvinus Egyetem hallgatói a Morgan Stanley szakértőinek segítségével egyetemi órákon és diákszervezeti kurzusokon több, pénzügyi szektorban használt szoftverrel és programnyelvvel is megismerkedhetnek. 2019. június 17-én a Corvinus és a Morgan Stanley közös díjátadón köszöntötte az ezeken a kurzusokon legjobban teljesítő hallgatókat. 

Az eseményen 10 hallgató vehetett át elismerést a féléves munkájáért, ők a Corvinus Egyetem három diákszervezetében szervezett VBA, SQL és Python kurzusokon teljesítettek kiemelkedően. A díjátadón Juvancz Beáta, a Morgan Stanley Pénzügy részlegének magyarországi vezetője kiemelte: „A pénzügy jövője digitális. A technológia gyors fejlődéséből fakadó lehetőségek alapvetően alakítják át az iparágat. A jövő sikeres pénzügyi szakemberei a hagyományos pénzügyi ismereteik mellett a biztos informatikai alapok és megfelelő szintű programozási ismeretek megszerzéséből is profitálhatnak. Mi a Morgan Stanley-nél közvetlen közelről figyeljük ezeket a folyamatokat. Büszkék vagyunk rá, hogy a Crovinus Egyetemmel közösen segíthetjük a fiatalokat abban, hogy olyan képzést kapjanak, amellyel már ma fel tudnak készülni a holnap munkahelyi kihívásira.” 

 

Szántó Zoltán Oszkár általános rektorhelyettes hangsúlyozta: „a Corvinus célja az, hogy az Egyetem diplomásai nemzetközileg versenyképes tudással lépjenek ki a munkaerőpiacra, ebben pedig hatalmas szerepet játszik, hogy korszerű tudással rendelkező gyakorlati szakemberektől szerezhetik meg a szükséges ismereteket, készségeket. Ezek a kapcsolatok különösen fontosak az olyan, rendkívül gyorsan fejlődő szektorokban, mint a pénzügyi, ahol a digitális forradalom miatt már néhány éves ismeretek is elavultnak számíthatnak.” A rektorhelyettes arról is beszélt: „a Corvinus alapítványi fenntartásban történő megújulásának egyik kiemelt célja az, hogy a rugalmasabb működésnek köszönhetően az eddigieknél is több együttműködést alakíthasson ki a meghatározó magyar és nemzetközi vállalatokkal.” 

 

A Corvinus Egyetem, az Egyetem diákszervezetei és a Morgan Stanley Magyarország évek óta működnek együtt annak érdekében, hogy a diákok a legkorszerűbb, gyakorlatban is hasznosítható ismeretekhez jussanak tanulmányaik során. A Morgan Stanley szakértői több egyetemi kurzus (Pénzügyi algoritmusok, Hitelkockázat és hitelderivatívák, Derivative Markets) tartásában működnek közre, és rendszeresen tartanak kurzusokat a Corvinus pénzügyi területtel foglalkozó szakkollégiumaiban és diákszervezeteiben is. A kurzustartás mellett a Morgan Stanley munkatársai a Corvinus Lectures in Finance előadói között is megtalálhatók, és támogatóként járultak hozzá a világ legnagyobb tőzsdéinek kereskedési adataihoz valós idejű hozzáférést biztosító Corvinus Finlab kialakításához, amely Közép- és Kelet- Európában egyedülálló lehetőséget biztosít a pénzügyek iránt érdeklődő hallgatóknak.