Azzal mindenki tisztában van, hogy a Microsoft-szoftverek forrásának több százmillió, esetleg milliárd sorát lehetetlen leellenőrizni esetleges, rosszindulatú módosítást keresve. Az pedig - a Microsoft bármennyire is tagadja - nem zárható ki, hogy az ismeretlen hacker módosította a cég készülőben lévő szoftvereinek kódját. Ha a programok forrását valóban megváltoztatta a hacker, akkor nem zárható ki, hogy a Windows jövőben megjelenő változataiba olyan módosítások kerültek, amik például mesterséges biztonsági rést hoznak létre a szoftverben, esetleg adatokat továbbítanak egy előre megadott helyre, tehát kémkednek a felhasználó gépén.
A legtöbb amerikai katonai és állami rendszer Microsoft-szoftveren alapul, így egy efféle módosítás az operációs rendszerben valóban komoly veszélyek forrása lehet. A Microsoft azzal próbál megnyugtatni mindenkit, hogy a hacker tevékenységét annak felfedezése után folyamatosan követték, és nincs bizonyíték arra, hogy az hozzáfért volna a programok forrásához. A cég állításának hitelességét azonban aláássa az a tény, hogy a betörő hetekig, egyes hírek szerint hónapokig szabadon tevékenykedett a rendszerben.
Számos szakértő szerint a probléma bárki számára veszélyt jelenthet majd, aki aktív internetes kapcsolattal rendelkezik, és a jövőben megjelenő Windows operációs rendszereket használja.
A Microsoft közölte, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy jövőben megjelenő operációs rendszereinek "tisztaságát" biztosítsa - írta a CNN.