Hírközlési labort adományozott az NMHH a Puskás Tivadar Távközlési Technikumnak

forrás: Prím Online, 2019. szeptember 28. 09:44

Az NMHH második oktatási célú hírközlési laborja az optikai hálózatok tesztelését szolgálja. Ez a technológia alkotja az 5G gerinchálózatát is, a közeljövőben jelentős beruházások várhatók itthon és világszerte – erről is beszélt Karas Monika, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke szeptember 27-én pénteken, a labor átadóján.

Hálózatok mérésére és tesztelésére is alkalmas hírközlési labort adott át a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a Puskás Tivadar Távközlési Technikumnak. A Budapesti Műszaki Szakképzési Centrumhoz tartozó iskola az első szakképző intézmény, ahol az NMHH – tizenegy egyetemi médialabor és a májusban Győrben átadott hírközlési labor után – média- vagy hírközlési profilú műhelyt ad át. 

 

„A kapcsolatok mennyisége és minősége az egyének és a szervezetek életét is meghatározza, kapcsolatainknak pedig egyre bonyolultabb technológiai rendszerekre van szükségük. Kulcskérdés tehát a hálózatok minősége, megbízhatósága” – mondta átadóbeszédében Karas Monika utalva a labor eszközeire, amelyek hálózatok mérésére, tesztelésére készítik föl a diákokat. „Az optikai hálózatok alkotják az 5G hálózatok gerincét, is, így nagyszabású beruházások várhatók belőlük itthon és világszerte. Az erről szóló tudás értéke tehát felbecsülhetetlen” – tette hozzá a hatóság elnöke  A mérőeszközök mellett három videókamerát és keverőket is tartalmazó felszerelést is átadott a hatóság az iskolának. Az felszerelés együttes értéke több mint hétmillió forint. 

 

 

Köszöntő beszédében Dr. Molnárné Rénes Éva, a BMSZC kancellárja az iskola évszázados múltját ismertetve elmondta: 1912 óta fennálló oktatási intézmény 1953 óta viseli Puskás Tivadar nevét, az elmúlt két évben pedig új tanterv szerint, dupla mennyiségű gyakorlati képzéssel folytatják a szakmai képzéseket. Ennek kiemelkedően fontos része az új hálózatos technológiák, köztük az optikai hálózatépítés oktatása. „Mi nem várunk a jövőre, hanem kitaláljuk, alakítjuk azt” – zárta beszédét.

 

A rendezvényen felszólalt Kucsák László, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal elnöke is, a műszaki szakképzés jelentőségét hangsúlyozva.

 

A szalagok ünnepélyes elvágása után Heller Ferenc, a Puskás Tivadar Távközlési Technikum igazgatója köszönetnyilvánításában a két intézmény közös történelmére is kitért, hiszen az NMHH és Puskás Technikum a digitális átállás során már kötött gyümölcsöző együttműködési megállapodást. 

 

Az NMHH 2012 óta tizenkét képzési labort adott át, a sorozat várhatóan még idén újabb állomásokkal gyarapszik.