Szerdán lesz a Föld Napja, a héten számos iskolás ismerkedik a környezet- és energiatudatosság témájával, amely sok helyen most kerül elő a tananyagban. Az E.ON a bárki által elérhető EnergiaKaland programjával és a hozzá tartozó digitális anyagaival segít a tanároknak és a diákoknak, hogy a környezetismeret és az energiatudatosság témájában minden korosztály számára otthonról is elérhető, izgalmas és változatos feladatokat találjanak.
Az EnergiaKaland weboldala 5-től 18 éves korig kínál interaktív játékokat, ismertetőket és feladatokat a gyerekeknek, a szülők és a tanárok számára pedig letölthető kézikönyvek és más segédanyagok teszik egyszerűvé az oktatást. A kicsiknek online memóriajátékok segítenek a játékos tanulásban, a nagyobbak interaktív térképen ismerhetik meg egy város energiafelhasználását, a középiskolás korosztály pedig az éghajlatváltozásról, a jövő energiaforrásairól tudhat meg többet, de erőművet is építhetnek az online felületen - csak néhány példát kiragadva az interaktív feladatok sokaságából. Az oldal bárki számára könnyen használható és nem csupán tananyagnak, de böngészése közös családi programnak is kiválóan alkalmas.
Az energiacég az óvodákkal, iskolákkal együttműködve már 2008 óta segíti a pedagógusokat az energiatudatos nevelésben, önkéntesei óvodákban, iskolákban és különböző rendezvényeken tartanak az energia világát megismertető interaktív órákat. Az elmúlt években összesen 280 oktatási intézményben - iskolákban és óvodákban - több ezer gyerek vett részt a programban. Az E.ON-nál már több mint 160 munkatárs végezte el az óratartáshoz szükséges képzést. Az óravázlatokat, a hozzá kapcsolódó feladatokat további felhasználásra a pedagógusok az EnergiaKaland weboldalán keresztül ingyenesen letölthetik. Az E.ON most is bíztatja a tanárokat, szülőket, hogy látogassanak el az oldalra és használják az ott található anyagokat, játékokat az otthoni tanuláshoz.
____________
A tavaly az Effekteam Zöld egyensúly díjával elismert program célja, hogy a gyerekeket modern és kreatív eszközökkel energia- és környezettudatosságra nevelje, és segítse őket abban, hogy később felelősen és tudatosan döntsenek a mindennapi életben arról, hogyan használják a rendelkezésükre álló erőforrásokat. A diákok a legfontosabb adatok és tények megismerésén kívül az energia előállításával, elosztásával és felhasználásával kapcsolatos feladatokban virtuális döntéseket is hozhatnak és szembesülhetnek ezek hatásaival is.