Bár a mobiltelefonoknál is tapasztalható az a visszaesés, ami a PC-knél, s emiatt szinte az összes mobiltelefon-gyártó csökkenő bevételeket volt kénytelen bejelenteni, a mobilok mégis az egyik leggyorsabban fejlődő elektronikai eszközök.
A mobiltelefonokra egymás után jelennek meg az új alkalmazási lehetőségek, amelyekből csak egy a wap. Ami viszont komolyan akadályozza ezeknek az alkalmazásoknak a megfelelő működését, az a kijelző. A mai telefonok kijelzője általában meglehetősen primitív. A legnagyobb problémák a kis méret, a rossz felbontás, az alacsony képfrissítési sebesség, valamint az egyszínű megjelenés.
A Sharp új technológiája ezen problémák egy részére megoldást jelent. Az STN (Super Twisted Nematic) rendszerű kijelzők, amelyek sorozatgyártása a hírek szerint júniustól kezdődik, 65 535 szín megjelenítésére képesek, mondta a Sharp egyik szóvivőnője. A technológiai mérföldkövet a Sharp egy új LCD vezérlőegység kifejlesztésével érte el.
A jelenleg elterjedt, mobiltelefonokban használatos színes kijelzők mindössze 256 szín megjelenítésére képesek. A Sharp új kijelzője ennek sokszorosára képes, ami komoly minőségjavuláshoz vezet. A kijelző ráadásul 15 képkockát jelenít meg másodpercenként, miközben a hagyományos kijelzők ennek csak a harmadára képesek. A megnövelt képfrissítési sebesség a lágyabb animációkban érzékelhető leginkább.
Japánban tavaly nyártól lehet színes kijelzővel készülő, elérhető árú mobiltelefont kapni, de ezek közül egy kivételével mind csak 256 színre képes. Az egyetlen kivétel, amely kijelzője 65 535 színt tud, az szintén egy Sharp LCD-re épül. A Sharp eddig használt 65 ezer színű kijelzője azonban az STN-nél sokkal drágább TFT technológián alapul. Az új STN kijelző elődeinél ráadásul jóval kisebb fogyasztással rendelkezik, ami az akkumulátorok készenléti idejére jótékony hatással lesz.