Dunavölgyi Mária elmondta: a Synergon november 23-án az árbevételre jelentős hatást gyakorló szerződést kötött, erről a vállalat először saját PR cégét értesítette, és csak a tőzsdei kereskedés befejezése után közölte a hírt a BÉT-tel. A tőzsdei szabályzat szerint azonban a tőzsdei kibocsátó az ellenőrző, felügyeleti szervek felé elküldött tájékoztatását követően legalább egy órás hírzárlatot köteles biztosítani. A bírság kiszabását a BÉT azzal is indokolta, hogy bennfentes kereskedés gyanúja merült fel.
Az ügyvezető igazgató a sajtótájékoztatón elmondta: a BÉT jelenleg egy olyan rendszer előkészítésén dolgozik, amelynek lényege, hogy a részvénypiacot befolyásoló hírek először a tőzsdére jussanak el, ezt követően pedig a tőzsde "szórja szét" az információt. Ez a rendszer lehetővé tenné az információforrások hitelességének előzetes ellenőrzését, valamint azt, hogy a részvénypiaci szereplők egyszerre értesüljenek a hírekről.
Dunavölgyi Mária közölte azt is, hogy a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) 2001. január 15-én jóváhagyta a BÉT tőzsdei vagyonhányad átruházását érintő alapszabály módosítását. Ennek értelmében lehetővé válik, hogy nem tőzsdetagok is vásárolhassanak tőzsdei vagyonhányadot, így a 2001. január 16-i aukción már az új szabályozás lép érvénybe.
A tőzsdetanács hétfői ülésén döntött arról is, hogy Dunavölgyi Mária képviselje a BÉT-et a Keler Rt. január 18-i közgyűlésén, amelyen a Keler 2001. évi üzleti tervének megvitatása lesz a fő napirendi pont.