Míg tavalyelőtt a megkérdezettek legnépesebb csoportját azok alkották, akik nem ismerték az információs társadalom fogalmát, addig tavalyra már a harmadik helyre szorultak vissza a tájékozatlanok. A lista élére kerültek ugyanis az információs társadalmat a információhoz és az információáramláshoz társítók, illetve a fogalomból a számítógépekre és elterjedésükre asszociálók csoportja.
A megkérdezettek tíz százaléknál nagyobb része nevezi meg az internetet, az elektronikus levelezést, valamint a sajtóhoz való hozzáférést, mint az információs társadalom legfontosabb jellemzőjét. Szintén tíz százaléknál nagyobb részt képviselnek a médiát és más információforrások számszerű növekedését, valamint fontosságát említők.
A GfK felmérése megállapítja azt is, hogy jelenleg ugyan még többségben vannak azok, akik szerint az emberek nem értik meg a körülöttük lévő modern világot, ám arányuk érezhetően csökken.
A nagyobb tájékozottság következtében a válaszadók a korábbinál mértéktartóbban ítélik meg az egyes információs eszközök jövőben várható szerepét. Jelentősen csökkent például azok aránya, akik szerint az emberek tíz év múlva a legtöbb árut számítógéppel rendelik meg otthonukból.
Szintén kevesebben vélekednek úgy, hogy a számítógépek tíz év múlva teljesen eluralják az emberek életét. Csökkenő mértékben ugyan, de még mindig többségi vélemény, hogy tíz év múlva a legtöbb ember érteni és használni fogja a számítógépeket.
A GfK felmérése kitér a kommunikáció térhódítására is. Adataik alapján az internethez jelenleg kétszer annyian férnek hozzá, mint három évvel korábban, és ugyanebben az időszakban 900 ezerrel nőtt a mobiltelefonnal rendelkező háztartásban élők száma is. A személyi számítógépet használók száma az elmúlt három évben megtriplázódott - derül ki a kutatásból.