Az említett ügyben egyébként a hat hónapos Belinda és Kimberley nevet viselő ikreket adoptálta egy brit pár, Judith és Alan Kilshaw. Az Egyesült Államokban található internetes kereskedelmi site-on keresztül 8200 fontért (~3.3 millió Ft) "cseréltek gazdát". A legtöbb megkérdezett ember számára az ügy több mint siralmas, szánalomra méltó volt.
"Az internetes emberéletekkel való kereskedelem nagyon nyugtalanító és mocskos jelenség. Mennyire ocsmány dolog az, amikor egy emberi lény árát a bőrszíne, az életkora és egészségi állapota szabja meg." - dühöngött a Daily Mail című napilap újságírója.
Még egy tapasztalatlanabb felhasználónak sem kell sokat szörföznie ahhoz, hogy ráakadjon olyan úgynevezett "Adopt an Angel" szolgáltatásokra, melyek keretében elmaradottabb országokból lehet rendelni gyermekeket. A legtöbb ilyen hirdetés egyébként bulgáriai, kazahsztáni, romániai és ukrajnai csecsemőkre vonatkozik. Az érdekes a dologban, hogy az ilyen internetes csecsemőkereskedelmet nem mindenki ítéli el, hiszen páran azt állítják, hogy ez az egész egy nagyon jól kitalált dolog, hiszen így a szegénységben, nyomorban élő családok gyermekei sokkal jobb otthonokba kerülhetnek, és sokkal jobb életet élhetnek majd.
Egy másik egyre nagyobb forgalmat bonyolító üzletág, az internetes szervkereskedelem. Az egyik internetes árverés-vezető cég (eBay) elmúlt évben tartott aukcióján például 100 ezer dollárért (~30 millió Ft) kelt el egy emberi vese. Emellett pedig szinte bármilyen fegyver, vagy például náci és Ku Klux Klan-hoz tartozó "kegytárgy" is beszerezhető a hálón keresztül.
Az internet ilyen vadhajtásait nagyon nehéz lesz szabályozni, ha egyáltalán lehet valahogy. Az is hátráltatja az ügyben való előrelépést, hogy sok esetben az internetes kereskedelmi tevékenységekben részt vevő polgárok országai is teljesen más szemszögből nézik az eseményeket.