Milyen árakért cserébe érhető el manapság egy programozó képzés Budapesten? Mi jellemzi az egyes szolgáltatók és intézmények árszabását, illetve mi mindenre érdemes figyelni akkor, amikor a leginkább optimális lehetőség kiválasztása a feladat?
Ezekkel a kérdésekkel foglalkozunk kiemelten is a bejegyzésben, remélhetőleg praktikus segédletet biztosítva ezáltal a minél könnyebb és hatékonyabb választáshoz.
Mennyibe kerül manapság egy programozó képzés Budapesten?
Nyilván a kérdés megválaszolásához szükséges felmérni azt, hogy mennyire mély és összetett programozó tudás elsajátítása a cél. Ehhez pluszban az is lényeges tényezőnek számíthat, hogy van-e bármiféle előzetes tudás vagy végzettség a területen.
Mindezen felül a programozást oktató intézmények árazási modellje is eltérő lehet. Ugyanakkor azzal mindenképp érdemes számolni, hogy a 4-600 ezer forintos szint alatt nehéz felnőttképzés keretei között programozást tanító helyet találni.
Persze egy komolyabb, összetettebb tudást átadó programozó képzésért adott esetben az 1 millió forintot is érdemes lehet kifizetni. Mondhatni adja magát a kérdés, hogy mikor?
Megéri-e beruházni a programozó képzés anyagi részébe?
Kétféle eshetőség meglétekor egyértelműen. Egyrészt akkor, ha hosszabb távon gondolkodunk a programozói karrier kialakításában. Másrészt akkor, hogyha a főváros mint lokáció ideális lehet a számunkra.
Amennyiben mindkét tényező fennáll, akkor kedvező lépésnek számíthat a programozó képzés Budapesten történő keresése. Már csak abból a megfontolásból is, hogy a tanulás, a tapasztalás és a tudásbővítés ősidők óta az egyik legjobb befektetésnek számít. Ebben segít a Codeberry programozó képzésekről szóló cikke.
Már csak az merülhet fel persze kérdésként, hogy az ár mellett mi mindent lehet még indokolt megfontolni a keresésnél.
Az ár mellett mi alapján érdemes választani a programozó képzések között?
Mindenképp az lehet a célravezető, ha több oktatási szervezet és intézmény kínálatát is sikerül alaposan tanulmányozni. Az ár tényezője mellett szintén lényeges tényezőnek bizonyulhat többek között az oktatás tematikája, az oktatók felkészültsége, no és persze a képzés időtartama.
Mindezen felül érdemes lehet kalkulálni a választott intézmény szellemiségével és attitűdjével is. Mindig jobb érzés olyan helyen tanulni és fejlődni, ahol a többiek mentalitása, gondolkodása és attitűdje szinkronban van velünk.
A felsoroltakon túl indokolt lehet még arra is gondolni, hogy egy alapszintű programozói tudás elsajátítását követően adottak lehetnek-e a feltételek a tudás bővítésére. Vagyis ha egy-egy oktatási intézmény lehetőséget biztosít a későbbi specializációra, az mindenképp extra hozzáadott értéket jelenthet.
Ezek mind-mind mérlegelendő szempontok akkor, amikor a szóba jöhető programozó képzések között kellene kiválasztani a leginkább testhezálló opciót.