A kérelmezett nevek - több multinacionális cég neve és egyéb értékesnek vélt nevek - olyan jövőbeni internetes címek voltak, amelyekre addig más nem jelentkezett. A multik neveiket évekig regisztráltathatták volna, de nem tették - jegyezte meg Kőhalmi Péter.
Hangsúlyozta, hogy a Pointernet nem kívánt visszaélni a domainnevekkel, azokra üzleti megállapodást akart kötni. A Matávnetnek jogában állt volna megtagadni a kérelmeket, ám ehelyett teljesített szolgáltatás címen kiszámlázta a regisztráció árát.
Ezek után a domainnevek 2000. március 1-jei sorsolásán a Pointernet egyetlen igénylése sem szerepelt, a nevek többségét így más cégek, illetve magánszemélyek kapták - mutatott rá ügyvezető igazgató. Hozzátette, hogy cégük - a domainnevek várható jövőbeni értékét figyelembe véve - legalább 400 millió forinttól esett el a Matávnet mulasztása miatt.
Kőhalmi Péter megjegyezte: a Matávnet nem jelezte hivatalosan, hogy kifogásolná a bejegyzést. A számlázással elismerték a regisztráció tényét, és hogy az nem ütközik törvénybe - emelte ki az ügyvezető igazgató.
Pohly Ferenc, a Matávnet kommunikációs vezetője az MTI-nek adott nyilatkozatában rosszhiszemű kísérletnek nevezte a Pointernet Kft. eljárását. A Pointernet Kft. többek között számos ismert multinacionális cég nevét próbálta olcsón megvásárolni, hogy azokat majd idővel drágán eladhassa - közölte a kommunikációs vezető, hozzátéve: a Matávnet nem támogatja a domainbrókereket.
Szerinte cégnevek esetén a jogtulajdonosok élveznek elsőbbséget. A világcégek neveit többnyire védjegyek óvják, erre időben felhívták a felperes figyelmét - hangsúlyozta Pohly Ferenc. A kommunikációs igazgató az egymillió forintos számla sorsáról nem kívánt nyilatkozni.