Kürti Sándor, a Kürt Computer Rt. vezérigazgatója az informatikai biztonság általános kérdésein túl a vállalatok életének megváltozott hétköznapi teendőit, a fenyegető veszélyeket értékelte, s statisztikákkal támasztotta alá az adatvesztés, az adatmentés költségtényezőit. Előadásában egy olyan kérdéskört is érintett, amelyről nem lehet elégszer szólni, amelyet kinek-kinek magának kell definiálnia, illetve mérlegelnie: mit, mitől, hogyan kell védeni, és mindez mennyibe kerül.
Papp Attila, a Kürt Computer Rt. tanácsadója az informatikai kockázatkezelés kérdéskörét tekintette át, kezdve az informatikai kockázat fogalmának definíciójától, a kockázat területeinek összefoglalásán, mérhetőségének elemzésén kívül megvilágítva a leggyengébb láncszem elvének gyakorlati tartalmát is.
Fabiányi Gábor, a Kürt Computer Rt. marketingigazgatója a vállalati informatikai biztonsági rendszer bevezetésének útját tekintette át: szólt az elvekről, a struktúrákról, az adatbiztonság elemeiről, az informatikai rendszer szabályozásáról, valamint a kritikus pontokról, s kitért az informatikai szabályozás és a minőségbiztosítás kapcsolatára, valamint a projekt menedzsment-elemek alkalmazásának fontosságára.
Nyíry Géza, az ÁPTF képviseletében a vállalati informatikai audit és a biztonság összefüggéseit elemezte, majd megvizsgálta, miként viszonyulnak egymáshoz a nemzetközi szabványi háttér és a hazai alkalmazások elemei.
A fórumon tartott előadásaikban a Kürt képviselői arra helyezték a hangsúlyt, hogy a téma rendszerszemléletű megközelítése révén, a ma sokszor, sokfelől hallható hírek és információk kusza és néha riasztó dzsungelében egyfajta rendet teremtsenek. A Kürt Computer adatmentési múltjának egyik következménye az a hatalmas méretű adatbázis és ismeretanyag, amely az adatvesztési esetekkel, azok körülményeivel, kiváltó okaival kapcsolatos, igen értékes információkat tartalmaz. Ezeknek az információknak a feldolgozása, elemzése folyamatosan zajlott az elmúlt évek alatt, és ezek az elemzések számos érdekes következtetésre vezettek.
Már jó néhány éve világossá vált, hogy a számítógépen tárolt adatok mennyiségének és fontosságának változása előrevetíti az adatvédelem és adatbiztonság fontosságának felértékelődését. Ezért már 1996-ban elkezdték kidolgozni a megfelelő technológiát ennek a problémakörnek a kezelésére. Várakozásaiknak megfelelően mára ez a kérdés az egyik legfontosabb tényező lett az informatikában, elegendő, ha az internet sokszor megkérdőjelezett biztonságosságára, és a szinte menetrendszerűen jelentkező újabb vírustámadásaira, vagy a gombamód szaporodó, hirtelen adatvédelmi szakértővé vált cégekre gondolunk.
Az informatikai biztonság mai helyzetét a Kürt szerint ma nagyjából úgy lehet jellemezni, hogy a cégek felbecsülhetetlen értékű adatokkal, adatbázisokkal rendelkeznek. 95 százalékuk használ különféle eszközöket és megoldásokat adatvédelmi, megelőzési céllal, ám csak 5 százalékuk alkalmazza ezeket megfelelően, rendszerbe foglalva, a működést/működtetést szabályozva.
További információval Fabiányi Gábor, a Kürt Rendszerház Rt. marketing igazgatója szolgál a 228-5410 telefonszámon vagy a gabor.fabianyi@kurt.hu e-mail címen.