Ennek összetett okaira igyekezett - a banki trendekkel és azok hazai leképezésével párhuzamosan - választ adni Braun Péter, az OTP informatikai vezérigazgató-helyettese. Előadásában kiemelte, hogy a pénzügyi szférában is csak pontos igénymeghatározást követően lehetnek a versenyhelyzetet valóban befolyásolók az ügyfélkapcsolat-menedzsment (CRM) és az adatbányászat eszközei. Fontosnak érezte az adott közegben felhívni a figyelmet arra is, hogy a technológiai újdonságok csak mintegy 7-8 év múlva lehetnek egy-egy jól használható banki alkalmazás építőelemei. Braun a modern technikára, technológiára épülő szolgáltatások - mint a mobil ügyfélkiszolgálás és a 7x24 órás banküzem - viszonylag gyors hazai térhódítása mellett voksolt, rávilágítva ugyanakkor a bevezetésükkel együtt növekvő kockázatokra (központosított online adattárak, nyitott bankok, internet stb.).
Az ICL által támogatott ügyfélkezelési megoldások szakértőjeként Klimó Zsuzsa CRM-üzletágigazgató piackutatók felméréseire támaszkodva igazolta az ügyfélközpontúságból fakadó előnyöket, s beszélt a fentiek iránt elkötelezett pénzügyi szektor résztvevőinek arról, hogyan kell a szolgáltatóknak és a felhasználóknak egyaránt átrendezni soraikat, hogy ne csak a stratégia, de a megvalósítás és a támogató eszközök terén is az ember, az ügyfél kerüljön a középpontba.
Lukács Lajos, az adattárház- és adatbányászati megoldások mellett az azokkal szorosan összefüggő adatminőség-javítással is foglalkozó DSS Consulting ügyvezető igazgatója az optimális ügyfélportfólió kialakításának és fenntartásának lehetőségéről és profitjáról tájékoztatta a hallgatókat. Az elektronikus banki szolgáltatások biztonságának kérdéseit az ICL Hungary pénzügyi üzletág-igazgatója, Tóth Tamás feszegette, rávilágítva - az Euromoney.com összefoglalója alapján - azokra a hibaokokra (pl. zavaros stratégia, rossz kommunikáció, gyenge vezetés), amelyeket az internet felé való nyitáskor a pénzintézetek leggyakrabban elkövetnek.
A későbbiekben a banki e-business szempontjából különösen fontos, magas, 99,9%-os rendelkezésre állást biztosító ICL Datacenter megoldásokról, a mobil telekommunikáció ügyfélkapcsolati térhódításáról és a digitális azonosításra is megoldást kínáló Oberthur mobilkereskedelmet támogató intelligens kártyamegoldásairól tájékozódhattak a résztvevők.