A társaságok ugyanakkor azt kérik: a leendő törvény ne csak indirekt módon utaljon arra, hogy a domináns, a jelentős piaci erővel bíró, illetve az egyéb kategóriába tartozó szereplőkre más-más szabályozás vonatkozik. Ezen túlmenően helyes lenne az is, ha a domináns, illetve a jelentős piaci erővel rendelkező szereplőket jobban megkülönböztetnék egymástól, s az aszimmetrikus szabályozás révén az utóbbiakat több előnyhöz juttatnák fejtette ki a vezérigazgató-helyettes.
Szalay Dorottya aláhúzta: az alternatív szolgáltatók számára prioritás, hogy a törvény időben megszülessen. Hozzátette azt is, hogy a legutóbbi verzió elfogadáshoz már nem kellett túlságosan nagy kompromisszumokat kötniük.
A műsorelosztással foglalkozó UPC vezérigazgató-helyettese közölte, hogy az európai uniós szabályozással összhangban a hírközlési törvény elfogadásakor szeretnék elérni a Médiatörvény néhány, egyébként egyszerű többséggel megváltoztatható paragrafusának módosítását.
A jelenlegi szabályozás szerint a műsorelosztó vállalkozásban befolyásoló részesedéssel rendelkező nem szerezhet befolyásoló részesedést más műsorelosztóban. Az UPC ezt a tulajdonosi korlátozást diszkriminatívnak tartja.
A törvény indoklása szerint a korlátozás azt szolgálja, hogy ne alakuljon ki tájékoztatási monopólium az országos műsorszolgáltatásban. A kifogásolt rendelkezés azonban nem a műsorszolgáltatókra, hanem a műsorelosztóra vonatkozik - húzta alá Szalay Dorottya.
Hozzátette: azért is sérelmezik ezt a szabályt, mert a műsorelosztó a törvény által kötelezően terjesztendő műsorokat, tehát a műsorszolgáltató által meghatározott tartalmat közvetíti a fogyasztókhoz.