"Rájöttem, hogy a rablóból lesz a legjobb pandúr. Nekünk pont olyan srácok kellenek, mint ő" - nyilatkozta a holland televíziónak Siebold Hartkamp, Seek városának polgármestere.
A 20 éves férfi az előző héten ismerte be, hogy ő írta a Kournikova vírust, mely egy hamis e-mail csatolás segítségével terjesztette önmagát. A program elhitette a felhasználóval, hogy az ifjú orosz teniszcsillag egyik fotóját tartalmazza a kapott elektronikus levél, de a csatolás megnyitásának pillanatában a vírus aktiválódott. A fertőzött számítógépen található címjegyzéket felhasználva a program azonnal továbbküldte magát az abban szereplő e-mail címekre.
OnTheFly a rengeteg "miért?"-re válaszolva elmondta, hogy nem szeretett volna senkinek sem kárt okozni, vírusával az online biztonság gyengeségére szerette volna felhívni az emberek figyelmét. Siebold Hartkamp alátámasztotta a férfi szavait azzal, hogy szerénynek, visszahúzódónak és jóakaratúnak minősítette őt.
Az interneten egyre elterjedtebb szokássá válik, hogy a hackerek állásajánlatokat kapnak különböző szervezetektől, cégektől. Természetesen a hálózaton nem mindenki ért egyet az eljárással, ezért komoly viták folynak a dologról a világhálón. A viták ellenére az utóbbi időben minden ismert hacker és vírusíró kapott valamilyen állásajánlatot: mind a LoveBug, mind a CIH vírus írói kaptak munkaajánlatokat, a bulgáriai, hivatalos elnöki kikötőt feltörő hackert pedig maga az elnök kérte fel közös munkára.
A kormányok és a vállalkozások mégsem elégedettek. Egy, a NewsFactor által idézett, 3000 céget átfogó, világméretű felmérés szerint a vállalkozásoknak bevételeik 5-7 százalékát kell a betörésekből származó károk enyhítésére költeniük.