A T.13 bizottság, amely az ATA (másnéven IDE) rendszerű eszközökkel foglalkozik, immár harmadik változatában kapta volna meg a javaslatot, mivel az előző két verzió nem lett elfogadva. A mostani változat igen komoly változtatásokon ment át az előzőkhöz képest, többek között a cserélhető adattárolós meghajtók felhasználási korlátozásai is ki lettek törölve belőle.
Az IBM azonban úgy döntött, hogy visszavonja a javaslatot, így annak elfogadásáról meg sem tartották a szavazást.
A CPRM másolásvédelmi rendszert négy óriáscég, az IBM, az Intel, a Matsushita és a Toshiba támogatta. A rendszer megvalósításához szükséges technológia kifejlesztését az Intel és az IBM végezte az Almaden Research Laboratoriesben.
A CPRM másolásvédelem ATA merevlemezekben való tervezett alkalmazásának érthető okokból óriási visszhangja volt világszerte. A T.13 többszáz oldalnyi e-mail üzenetet kapott, amelyben a felhasználók a világ legkülönfélébb tájairól előre közölték, hogy amennyiben a CPRM megvalósításra kerül az ATA merevlemezekben, a merevlemezek gyártásában érintett társaságok borítékolhatják adattároló-részlegük csődjét.
"Az emberek nem fogják megvenni a használhatatlan eszközöket.", mondta Stanton McCandish, az Electronic Frontier Foundation alapítvány egyik vezetője. John Gilmore, az alapítvány társalapítója bojkottálásra kéri az embereket a CPRM-kompatibilis eszközökkel szemben. "A hardver eszközök gyártóinak elsődleges célja az kell, hogy legyen, hogy termékeik kielégítsék a vásárló igényeit, és az EFF örömmel látja, hogy ezt végre a gyártók meg is értették.", mondta McCandish.