Jó, ha tisztában vagyunk két dologgal: a szerződések mindegyikében szerepel, hogy garanciát nem vállalnak a megbízások teljesítésére; ugyanakkor felelősség sem terheli a brókercéget az interneten közlekedő adatok hitelességéért, illetve biztonságáért. Természetesen a brókercégek mindent megtesznek azért, hogy a felhasználó ügyfelek adatai megfelelően és biztonságosan érjenek célt a világhálón: minden oldal titkosított adatátvitelt használ a kényes adatok mozgatására. Az időhiánnyal küszködő, optimista, internetbarát vállalkozók mindezek tudatában online tőzsdeguruként kezdhetik meg jövedelmezőnek ígérkező virtuális kereskedelmi tevékenységüket.
Hogy még teljesebb legyen az online kereskedelem előnyeinek, illetve hátrányainak mérlege, meg kell említeni, hogy a leendő ügyfelek számára a kondíciós listák nehezen vagy egyáltalán nem hozzáférhetők, illetve a felhasználók nem mindig győződhetnek meg azok érvényességéről. Ugyanakkor az internet útvesztői zsúfolásig megteltek tőzsdei adatokkal, elemzésekkel és pletykákkal, ezeket mind az újonc, mind a tapasztalt felhasználó követheti. Nem árt, ha az internetes kereskedelem világát kóstolgató fejlett kritikai érzékkel rendelkezik, mert sokszor bizony egymásnak merőben ellentmondó információhalmazok fogadják a kutató kereskedőt.
A civil kezdeményezés is képviselteti magát a neten, megtalálni persze valamivel nehezebb, mint a hivatalos honlapokat. Ezek közül a www.somlo.net-et találtuk kiemelésre érdemesnek, amelynek segítségével emberibb hangon, sokkal közvetlenebb formában ismerkedhetünk a tőzsde világával, valamint olyan - hozzánk hasonlóan kíváncsi és az új dolgokra fogékony - sorstársakkal, akik ezt a különleges, ám meglehetősen bonyolult hobbit mondhatják magukénak.