Az LG Electronics (LG) hamarosan elérhetővé teszi a Home Connectivity Alliance HCA 1.0 specifikációjának első kereskedelmi implementációját, amely az LG ThinQ okosplatformon keresztül lehetővé teszi a különféle márkájú készülékek összekapcsolását. Ez év végére a felhasználók az LG ThinQ alkalmazáson keresztül többek közt olyan márkák eszközeit is vezérelhetik majd, mint a Samsung vagy a Vestel, így kényelmesen kezelhető, teljeskörűen összekapcsolt okosotthon-ökoszisztémát alakíthatnak ki.
Az LG elkötelezett a felhasználói élmény bővítése mellett, ezért más márkákkal fogott össze, hogy megteremtse a készülékek közötti kompatibilitást. Az új megoldás a világ főbb piacain, többek közt Dél-Koreában, az Egyesült Államokban és Európában is elérhető lesz, és kezdetben a főbb háztartásigép- termékkategóriákra, például mosógépekre, szárítógépekre, mosogatógépekre fog kiterjedni, később pedig más készüléktípusokra is alkalmazható lesz.
A HCA 1.0 specifikáció széles körű elfogadása a termékfejlesztési oldalon lehetővé tette, hogy a különböző márkájú háztartási készülékek és légtechnikai megoldások felügyelete és vezérlése egyetlen mobilalkalmazásból valósuljon meg. A felhasználóknak csak regisztrálniuk kell a kompatibilis termékeiket a ThinQ alkalmazásban, és máris élvezhetik az egyablakos eszközkezelés kényelmét és szabadságát. Akinek például LG mosógép és Samsung mosogatógép van az otthonában, annak többé nem kell váltogatnia az egyes gyártók alkalmazásai között, hogy beállítsa az általa preferált mosási ciklust és tisztítási beállításokat.
A márkák közötti tényleges összekapcsolhatóság a HCA víziójából ered: a vállalat egy zökkenőmentesen egységesített intelligens otthon élményét akarta létrehozni. A 2022 januárjában alapított, számos okosotthon-megoldás-gyártót tömörítő HCA célja, hogy felhőalapú átjárhatóságot biztosítson a tagvállalatok okosotthon-platformjai között. A szervezet elnökségi tagjaként az LG szorosan együttműködik más készülékgyártókkal, köztük a Samsunggal és a Vestellel a HCA 1.0 specifikáció elfogadásának előmozdítása érdekében, amelynek végső célja a felhasználói kényelem növelése.
Az intelligens otthoni ökoszisztéma bővítése érdekében az LG a Connectivity Standards Alliance (CSA) munkáját is segíti, amely egy olyan globális szervezet, amely az intelligens otthoni eszközök nyílt kommunikációs protokolljainak fejlesztésével foglalkozik. Az LG hozzájárult a Matter protokoll, a CSA által vezetett, internetprotokoll-alapú otthoni IoT-kommunikációs szabvány kifejlesztéséhez és szabványosításához.
„Az LG ThinQ alkalmazás otthoni készülékek zökkenőmentesen összekapcsolt ökoszisztémáját képes kezelni, ami a felhasználóknak egy egészen új okosotthon-élményt nyújt majd világszerte” – mondta Jung Ki-hyun, az LG platformokért felelős központjának ügyvezető alelnöke és vezetője. „Az LG a jövőben tovább bővíti majd a ThinQ és a más HCA-tagok okosotthon-platformjai közötti kompatibilitást.”