A Videophone darabja 1300 fontba kerül - a tavaly év elején tervezett, ugyancsak nem csekély 500 font helyett -, de ez még a kisebbik baj annak, aki megengedheti magának. A nagyobbik az, hogy a kézi készülék 18 centiméter hosszzú, 8 centiméter széles, háro centiméter vastag és fél kilót nyom. Tavaly év elején még azt ígérték, hogy legföljebb kétszer olyan nehéz lesz, mint a most szokásos mobiltelefonok, amelyek 12-14 dekásak.
Az Orange-ot 1999 végén a német Mannesmann felvásárolta, majd tavaly kora tavasszal a német céggel együtt a Vodafone birtokába került. Versenyfelügyeleti okból a Vodafone nemrég eladta az Orange-ot a France Télécomnak. Az Orange-nál még a cég önálló korában, a kilencvenes évek végén kezdtek bele a Videophone fejlesztésébe. Egyetlen nagy gyártó sem állt kötélnek, ezért kénytelenek voltak saját csapatot összehozni brit kisvállalatokból és egyetemi szaktudósokból a technológia kidolgozására. A sorozatgyártást a közepes méretű kanadai Celestica Inc. elektronikai vállalatra bízták.
- Harmadik generációs szolgáltatást kínálunk második generációs hálózaton - mondta hírügynökségeknek az Orange szóvivője. Elismerte, hogy a Videophone nem lesz "fő jövedelemtermelő", de úgy vélte, az idén 5-10 ezer darabot csak eladnak belőle. Igazi értelmét abban látta, hogy különleges jövőbe látást tesz lehetővé a cég számára: esetleg felmérhető, hogy milyen igény van ténylegesen a piacon a harmadik generációs szolgáltatásokra.
Az Orange közkézi részvényei 5,55 fontot értek hétfőn kora délután a londoni értéktőzsdén, 8 pennyvel kevesebbet, mint pénteken záráskor. A párizsi értéktőzsdén ugyanakkor 8,78 euró volt az ára, 0,79 százalékkal alacsonyabb a pénteki zárónál. Egy hét alatt 3,15 százalékkal drágult ez a részvény Párizsban, de az év elejéhez képest még 6,6 százalékos veszteségben van, tavaly március elejéhez képest pedig 5,85 százalék a vesztesége.