„Zések”, avagy a digitális bennszülöttek, akik egyszerre bátrak és tudatosak, őszinték és kritikusak. Vajon hogyan vélekednek az 1997 és 2012 között születettek az innovációról, a jövő munkahelyéről, és mi az, amit szerintük az élhetőbb jövőért tennünk kell? Z-generációs példaképekkel, izgalmas kutatási eredményekkel, inspiráló kerekasztal-beszélgetésekkel, a jövő innovátoraival és a legújabb gyógyszeripari és autóipari megatrendekkel érkezik az idei Bosch×Richter Innovátorok Napja, mely ezúttal a Z-generációt állítja fókuszba.
• A Z- generációra fókuszál idén a Bosch×Richter Innovátorok Napja, melyet az alapítók előtt tisztelegve tavaly hívott életre Magyarország két vezető nagyvállalata
• Z-generációs példaképek, a Bosch és a Richter hazai és nemzetközi vezető szakértői, valamint a jövő innovátorai keresik a választ napjaink legégetőbb kérdéseire szeptember 25-én, a Bosch Budapest Innovációs Kampuszon
• A fiatalok innovációval kapcsolatos attitűdjeiről szóló közvélemény-kutatás legfrissebb eredményeit Steigervald Krisztián generációkutató mutatja be a konferencián
• A Bosch×Richter Innovátorok Napja betekintést enged a legújabb gyógyszeripari és autóipari megatrendekbe
• A rendezvényen bemutatkoznak az idén első alkalommal meghirdetett Bosch×Richter Ipari Innovációs Díj nyertesei is
Napjaink legégetőbb, jövőnket is meghatározó kérdései kerülnek terítékre szeptember 25-én a Bosch×Richter Innovátorok Napján, a Bosch Budapest Innovációs Kampuszon. A konferenciát az ikonikus alapítók, Robert Bosch és Richter Gedeon, koruk meghatározó innovátorai előtt tisztelegve, hagyományteremtő jelleggel tavaly hívta életre Magyarország két vezető nagyvállalata.
Az idei eseményen a Bosch és a Richter hazai és nemzetközi vezető szakértői többek között olyan kérdésekre keresik a választ, hogy mivel közlekedünk és hogyan gyógyulunk majd 5-10 év múlva, milyen üzenetet hordoz az alapítók életműve a Z-generáció számára, és milyen új dimenziók nyílnak meg az innovációban az ökoszisztéma, a felsőoktatás és a nagyvállalatok egyedülálló együttműködésével.
Z-generációs példaképek a Bosch×Richter Innovátorok Napján
A Bosch×Richter Innovátorok Napja előadói és beszélgetőpartnerei között megtaláljuk a Z-generáció sikeres startuppereit. Wettstein Albert, a Munch alapítója, továbbá Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója és Silur – Ábrahám Endre, etikus hacker többek között az újítás iránti vágyról, motivációról és az „innovátor-karrierről” is megosztják gondolataikat. A fiatalok innovációval kapcsolatos attitűdjeiről szóló közvélemény-kutatás legfrissebb eredményeit pedig Steigervald Krisztián generációkutató ismerteti a helyszínen.
A rendezvényen bemutatkoznak a jövő Z-generációs innovátorai, az idén első alkalommal meghirdetett Bosch×Richter Ipari Innovációs Díj nyertesei is. A Bosch és a Richter közös pályázatának célja, hogy innovatív gondolkodásra és fenntartható megoldások fejlesztésére ösztönözze a felsőoktatásban tanuló diákokat a mobilitás és az egészségügy területén.
A Bosch×Richter Innovátorok Napja műsorvezetői Krizsó Szilvia és Miller Dávid lesznek.
Futurisztikus séta a Bosch és a Richter látogatóközpontjaiban
A rendezvényen az érdeklődők a Bosch és a Richter legújabb fejlesztéseiből is ízelítőt kaphatnak a helyszíni kiállítási standokon. Látható lesz többek között a Bosch és a BME közösen fejlesztett eTipo tesztjárműve, amely a legkorszerűbb elektromos hajtásláncra épül, és egy oldtimer formavilágú valódi versenyautóban ölt testet.
A Bosch×Richter Innovátorok Napján a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A résztvevőknek lehetőségük nyílik a Bosch Rexroth CU.BE és a Richter látogatóközpontjának felfedezésére is.