A Neumann Társaság és az ELTE Informatikai Kar tizennegyedik alkalommal rendezte meg Magyarország egyik legjelentősebb informatikai megmérettetését a BEBRAS (motiváció és gondolkodás az informatika területén) nemzetközi mozgalom részeként. Az e-HÓD online versenyen a szervezők hagyományosan öt korcsoportban, a 3-4. osztályos kishódoktól egészen a 11-13. osztályos seniorokig várták a versenyzőket.
A verseny célja, hogy fejlessze a diákok problémamegoldó képességét, megmutassa az informatika sokszínű lehetőségeit. A 45 perces, tanórai keretek között zajló versenyen a részvételhez nem szükséges programozói tudás vagy informatikai előképzettség, hiszen a feladatok alapvetően a logikai és strukturált gondolkodást helyezik előtérbe. A diákoknak a mindennapi életben is alkalmazható informatikai gondolkodás segítségével kellett megoldaniuk a feladatokat.
Az e-HÓD idén újabb rekordot döntött, hiszen november 11. és 22. között csaknem 50 ezer diák mérte össze tudását, 402 iskolából. Az elmúlt öt évben a verseny résztvevőinek száma majdnem kétszeresére nőtt, a tavalyi évhez képest pedig 20 százalékos növekedést regisztráltak a rendezők, míg a résztvevő iskolák száma harmadával emelkedett. A korábbi évekhez hasonlóan idén is a 9-10. osztályos tanulók körében volt a legnépszerűbb az e-HÓD, az ebbe a korcsoportba tartozó juniorok közül közel 14 ezren oldották meg a feladatokat.
Az informatikai megoldások napjainkban mindenhol megtalálhatóak. Mindenkinek fontos, hogy meg- és átlássa ezeket, tisztában legyen az alapvető elvekkel, lehetőségekkel. Ehhez ad támogatást mind a diákoknak, mind a tanároknak a kezdeményezés – mondta Pluhár Zsuzsa, az NJSZT Közoktatási Szakosztályának elnöke, az ELTE IK oktatója, a verseny főszervezője.