A sajtótájékoztatón Törő Csaba, a cég gazdálkodásáért és éves tervének teljesítéséért felelős vezetője közölte: a tervek szerint az idén 10-11 milliárd forint árbevételt ér el a társaság.
Horváth Pál a 30 milliárd forint alaptőkéjű társasággal kapcsolatban elmondta: a Pantel értékes vállalat. Hozzátette: szerinte olyan vállalat jöhet számításba vevőként, amelynek stratégiája közel áll a Panteléhez.
A vezérigazgató ennél bővebben nem kívánt a várható új tulajdonosról nyilatkozni, ám azt közölte, hogy az új többségi tulajdonosnak már nem kell pénzt befektetnie a társaságba.
A Pantel nemrégiben nyolcvanmillió eurós konzorciális hitelt kapott, és ha hatékonyan és ésszerűen használja fel, már megáll a saját lábán - tette hozzá.
Törő Csaba a leendő vevővel kapcsolatban kifejtette: az új tulajdonos kiválasztása nem a menedzsmentre tartozik, mint ahogy az ezzel kapcsolatos hírek kommentálása sem. Aláhúzta: a jelenlegi tulajdonosok közötti megállapodás szerint vevőként pénzügyi befektető nem jöhet számításba. Törő Csaba úgy vélte, hogy Pantelt egy stratégiai, szakmai befektető vásárolja majd meg.
Törő Csaba közölte: a 80 millió eurós hitel révén 3-4 évre elegendő forrása van a társaságnak, amely már hamarabb önjáróvá válik.
Ezzel összefüggésben Horváth Pál elmondta, hogy a hitelkeretből eddig még egyetlen fillért sem használtak fel.
Az országos hálózattal rendelkező Pantel akvizíciós tárgyalásait nem befolyásolja a tulajdonosváltás folyamata, és így a társaság továbbra is potenciális vevője a Mol Rt.-hez tartozó Mol Telekomnak. A vezérigazgató elmondta, hogy a cég megvásárlásával az is céljuk, hogy a Molt mint ügyfelet megszerezzék.
Az öt részre bontott 3,5 gigahertzes frekvencia árveréséről a vezérigazgató közölte, hogy a 300 millió forintos kikiáltási árnál sokkal nagyobb összegért nemigen vásárolnak belőle, mivel az üzleti tervük ezt nem engedi meg.