Siklós Sirin egy nagyfelhasználó, a MOL szemszögéből vizsgálta az e-business nyújtotta lehetőségeket, és ő is egy tendencia negatív következményeinek vázolásával kezdte a helyzetet. Nem szerencsés, hogy a vállalatok olyan időszakban jutottak el a nagy e-business alkalmazások bevezetésének kapujába, amikor éppen mindenütt megrendült a potenciális beszállítók iránti bizalom. Az internetes cégek a tavalyi túlzott mennybemenetelük után most épp a poklokat járják, és ebben negatív légkörben az informatikai igazgatók javaslatait gyanakvással fogadják az igazgatótanácsok, olykor fontos döntések nem születnek meg.
Több szkeptikus előadásrészletet követően Várnai Éva, az Arthur Andersen partnere a kiábrándultságot nem az eufóriával és annak ellenhatásával magyarázta, hanem azzal a természetes, és minden más új technológiánál felfedezhető jelenséggel, hogy a tanulóévekben járunk, vannak nem kívánatos kilengések. Majd megtanuljuk idővel, hogy egyetlen új technológia sem változtat meg minden alapszabályt és minden alapértéket, és hát a fizikai folyamatokat nemigen fogják helyettesíteni a virtuálisak, különösen ha iparról, termelésről van szó.
Ehhez szinte közvetlenül kapcsolódik az SAP szóhasználat, az előadó a New Economy után bevezette az új New Economy-t. Ez az amit pl az Arthur Andersen már csak New (Real) Economy-nek nevez, és amelynek mások mellett az IQSoft szerint is az a lényege -, hogy az új technológiák, kommunikációs eszközök miképp segítik a hatékony együttműködési értéklánc kialakulását.
A vezérigazgatói találkozón elhangzottak gyakorlati tanácsok is: pl a szerverek elhelyezéséről (CityRich), vagy néhány webes alkalmazás kifejlesztési költségeiről (Kirowski), vagy az e-business alkalmazásáról fúzióknál, vállalat-átalakításoknál (AT Kearney). A gyakorlati útmutató egy KPMG szemináriumban csúcsosodott ki, ahol a vezéreket végigvezették az e-fejlesztések megvalósításának lépésein. A résztvevők több jogi iroda képviselőjének értő konzultációja mellett (Dezső, Réti, Landwell; Paul Csiszár; Szecskay) áttekintették a jogi kérdéseket is. A péntek esti panel-beszélgetésen az előadók mellett a HP, az Index, vagy a MEH Informatikai Kormánybiztosság képviselőjét is lehetett kérdezni.
Bár a kivetített grafikonok, a visszafogott várakozások, és a verbális helyzetjelentések sokszor érintették a bevezetőben már jelzett negatív környezetet, az előadók és a hallgatóság soraiban is közös volt az a vélekedés, hogy az e-businessre, a gazdaság e-gazdasággal való ötvözésére való átállást lehetetlen felfüggeszteni, navigare necesse est.