Az Életünk és a mobiltelefon című kiadvány utal arra, hogy bár a mobiltelefon okozta veszélyeztetést érdemben még nem bizonyították, a tudományos felmérések, kutatások folyamatban vannak.
Több száz kutatási program foglalkozik ezzel a világon, és a WHO múlt évben indított széles körű felmérésének, a hatalmas adattömeg feldolgozásának eredményei 3-4 év múlva várhatók.
A brit kormány által felkért szakértői csoport múlt évben készített tanulmánya az eddigi tudományos eredményeket összefoglalva a korábbiaknál némileg szigorúbb következtetéseket vont le, és a mobiltelefonok elővigyázatosabb használatát javasolta.
A füzet viszont felidézi a WHO megállapítását, hogy a mobiltelefon-bázisállomások a lakosságot elhanyagolható mértékben terhelik elektromágneses sugárzással. Megemlíti, hogy ha a bázisállomás antennájától tíz méterre mért sugárzást egy egységnyinek vesszük, akkor a mobiltelefontól egy centiméterre ez a sugárzás 20 ezer egység.
A kiadványt eljuttatták valamennyi önkormányzatnak, illetve az egyesület kétezres tagságának. A kiadvány teljes szövege elolvasható az interneten, és rendeltek a füzetből a mobilszolgáltatók is.
A kiadványt bemutató sajtótájékoztatón újságírói kérdésre válaszolva az egyesület illetékesei elmondták: nincs napirenden, hogy a mobiltelefon-szolgáltatók nagyobb példányszámot megrendelve mellékeljék a füzetet ismertetőként a megvásárolt telefonokhoz. A kötet szerkesztője szerint ez nem is volna szerencsés, mert akkor a vevők kételkednének a füzet megállapításainak objektivitásában, függetlenségében.
A kiadvány megjelentetése része annak az elektromágneses tér hatásaival foglalkozó kutatási programnak, amelyre az egyesület már évek óta évente tízmillió forint körüli összeget nyer el a Hírközlési Alaptól pályázat segítségével.