A gazdasági igazgató megjegyezte, hogy az 1991-ben 4,675 milliárd forint jegyzett tőkével alapított Siemens Rt. 1999 októbere óta közöl gazdasági tevékenységére vonatkozó adatokat, amelyet a német anyacégnél alkalmazott számviteli szabályok szerint számol. A magyar vállalatcsoport az 1999-es naptári évben egyébként 69,2 milliárd forint árbevételt ért el és 53,4 milliárd forintnyi új megrendeléshez jutott.
- A 2000. októberben lezárult év adózás előtti nyeresége 12,1 milliárd forint volt - közölte Hetényi Péter, ám bázisadatokat nem árult el. Rámutatott azonban arra, hogy a növekvő forgalmi mutatókkal szemben az új megrendelések értéke elmarad a tavalyi érték időarányos részétől.
- Amíg a Siemensnek 2000 októberétől ez év márciusáig 29,9 milliárd forint értékű megrendelése érkezett, addig az 1999 októberétől kezdődő gazdasági évben 64,3 milliárd forintnyi - mutatott rá az elnök-vezérigazgató.
Beke-Martos Gábor az új megrendelésekben mutatkozó időarányos lemaradást a távközlési beruházásaik megtorpanásával és a Siemens profiljába illő nagyobb közbeszerzési megrendelések elmaradásával magyarázta.
Az első fél évi szállításokról a gazdasági igazgató elmondta: elkészült a 256 kilométeres MÁV vasút-villamosítási projekt harmadik leghosszabb szakasza, átadták az államvasutak gazdaságirányítási rendszerének kommunikációs hálózatát. Nagy ütemben bővül a személyi okmányok cseréjét végző irodák rendszere is, amelyhez a Siemens szállítja a számítógépes rendszert.
A német anyacég a tavalyi gazdasági évben 78,4 milliárd euró forgalmat bonyolított le, amely 14 százalékkal haladja meg az azt megelőzőt. Az adózás előtti eredménye 2000-ben 3,38 milliárd euró volt, 81 százalékkal haladta meg a tavalyelőttit. Az új rendelések értéke 83,4 milliárd euró volt, ez 20 százalékkal magasabb, mint 1999-ben.