"A Microsoft ismét megmutatta, hogy az általuk már többször használt termékkapcsolással hogyan kell megsérteni az 1995-ben elfogadott engedélyeztetési határozatot, valamint a Sherman-törvény első és második cikkelyét" - nyilatkozta a Procomp (Project to Promote Competition and Innovation in the Digital Age) egyik képviselője.
A Microsoft képviselője az üggyel kapcsolatban úgy nyilatkozott, tény, hogy amennyiben a felhasználók a legfrissebb Windows Media Playert szeretnék használni, akkor ehhez meg kell vásárolniuk a Windows XP operációs rendszert, azonban a Microsoft szerint ezzel kapcsolatban semmilyen probléma sem merülhet fel. A cég képviselői természetesen tagadták, hogy ezzel a lépéssel bármilyen antitröszttörvényt megsértettek volna, és elmondásuk szerint ez az egész ügy annak köszönhető, hogy a Microsoft konkurensei megpróbálják megakadályozni, hogy a Microsoft fejlesztői minél fejlettebb szolgáltatásokkal lássák el az új generációs Windows operációs rendszert, a Windows XP-t.
"Úgy látszik, piaci versenytársaink azt szeretnék elérni, hogy hagyjunk fel szoftvereink folyamatos fejlesztési munkálataival" - nyilatkozta a ZDNet-nek Jim Cullinan, a Microsoft szóvivője.
Szakértők szerint a Windows Media Player legújabb, nyolcadik kiadásának a RealNetworks által fejlesztett Realplayer lejátszó szoftver, valamint az Apple Computer által fejlesztett Quicktime szoftver lehet a legkomolyabb piaci ellenfele, így minden bizonnyal ezen cégek is képviseltetik majd magukat a Microsoft elleni újabb antitrösztperekben. A Microsoft antitrösztügyein dolgozó washingtoni ügyészek reményei szerint a Microsoftot nemcsak a most kipattant ügyben ítélik majd el, hanem a korábbi Explorer-botrányban is megkapja majd méltó büntetését a szoftvercég, vagyis hogy feldarabolják két részre.