Az InterTrust a most bejelentett perrel azt szeretné elérni, hogy a bíróság kötelezze a Microsoftot arra, hogy a Windows Media Player 8-ból vegye ki a másolásvédelmi funkciókat, valamint, hogy a szabadalmi jogok megsértése miatt fizessen egy bizonyos kártérítési összeget az InterTrustnak.
A digitális audió- és videoanyagok illegális másolását megakadályozó különböző hardveres és szoftveres megoldások az elmúlt időkben óriási port kavartak a szakmában, hiszen míg a hanglemezkiadók és a hollywoodi filmipari cégek üdvözölték az ilyen másolásvédelmi rendszerek bevezetését, addig a felhasználók értelemszerűen nemtetszésüknek adtak hangot. A hardverszintű másolásvédelmi rendszerek bevezetése a közelmúltban meghiúsult ugyan, de az erre szakosodott cégek nem kívánják feladni a harcot.
A Microsoft egyébként a Windows Media Playeren kívül magába az új generációs Windows XP operációs rendszerbe is beleágyazott már különböző másolásvédelmi rendszereket, bár ezek a rendszerek a legtöbb felhasználót nem igazán rémisztették el.
Az elmúlt hét történései alapján bátran kijelenthetjük, hogy a Microsoft számára a Windows Media Player 8 egy elég peches szoftvert jelent. A hét elején egyesek már megjósolták, hogy a lejátszó szoftver legújabb verziójának a Windows XP-hez való szoros csatolása valószínűleg újabb antitröszt perekkel fenyegeti a Microsoftot, majd a hét folyamán kiderült, hogy ez valós veszélyt jelent a cég számára, hiszen a konkurencia azonnal be is perelte a szoftveróriást, mondván, hogy az megszegte a szabad piaci versenyt előíró törvényeket. Erre most itt ez a ZDnet által megszellőztetett InterTrust szabadalmi per is, ami gondolom ugyancsak "jól jött" a Microsoftnak, tehát megállapíthatjuk, hogy az új Media Player a Microsoft cég fekete báránya.