A Cisco Systems világszerte 122 országban szerzett és szerez folyamatosan tapasztalatokat a hálózati szakemberképzés terén azáltal, hogy kidolgozta és a gyakorlatban is működteti a Cisco Hálózati Akadémia Programot. A program alapját egy folyamatosan bővített, e-learning alapú tananyag képezi, amely heti másfél órás ütemezéssel négy szemesztert tesz ki. A képzés nyitva áll minden 16. életévét betöltött diák előtt, és nemzetközi szabványoknak megfelelő, univerzális és semleges hálózati szakdiplomát nyújt. A képzésből kikerülő szakemberek alkalmasak bármely kis- és középvállalat 100 végpont alatti rendszerének megtervezésére, telepítésére és karbantartására.
A Cisco Hálózati Akadémia Programban megszerezhető képzettség Magyarországon államilag elismert, informatikai hálózati rendszertelepítő elnevezésű szakképesítéssé vált. Ennek megfelelően bekerült az Országos Képzési Jegyzékbe - ahol egyébként az első távoktatási (e-learning) alapú szakképzésként tartják számon , így pedig már szerepelhet a munkaügyi központok munkaerő-képzési és munkanélküli-átképzési programjaiban is.
A program hazai kiterjesztését pénzügyileg is elősegítendő, az oktatási miniszter az Országos Szakképzési Tanács április 17-i ülésének javaslatára arról döntött, hogy összesen 50 millió forinttal támogatja a Cisco Hálózati Akadémia Programon alapuló szakképesítést oktatni kívánó közép és felsőfokú oktatási intézményeket.
Ezzel a megállapodással Magyarországon az oktatási szférában a tengerentúlon és Nyugat-Európában már hagyományokkal rendelkező köz- és magánszféra közti együttműködés (Public-Private Partnership) először jött létre.