A STEP-csoportnak Németországon és Magyarországon kívül Norvégiában, Lengyelországban, Nagy-Britanniában és az Egyesült Államokban voltak cégei. A csoportot 1999-ben vásárolta meg a Bertelsmann Mohn Media Group. A tulajdonos Bertelsmann 2000-ben egyesítette a STEP-csoportot másik négy IT cégével (eps Bertelsmann, Schnittstelle, cutup és tec:inno). Az így létrejött átfogó számítástechnikai cég az empolis nevet kapta.
A magyar STEP Kft. névváltoztatását áprilisban jegyezték be a Cégbíróságon. Dr. Domokos László, az empolis Magyarország Informatikai Kft. ügyvezető igazgatója a következőképpen kommentálta a változást: "Az empolis Kft. az új, átfogó know-how- és termékháttérrel aktívan részt kíván venni a modern szabványosított technikákon nyugvó tartalom- és tudáskezelő rendszerek kiépítésében. Ezek a szabványosított technológiák biztosítják az információ hosszú élettartamát, a feldolgozó rendszerektől való függetlenséget. Mindez természetesen jelentős üzleti előnnyel jár. Potenciális partnereink azok a vállalatok lehetnek, ahol az elektronikusan tárolt információt - elsősorban dokumentumjellegű, a klasszikus adatbázisokban nemigen kezelt információkat - számítógéppel kell hatékonyan feldolgozni, karbantartani, többirányúan hasznosítani."
Az empolis csoport ügyfelei a gazdaság legkülönfélébb ágazataiból kerülnek ki. Az empolis partnerei között van az Audi, a BMW, a VW, a Bosch, a Schlumberger, az OTTO árúküldő, az Avon, a BASF, a Bertelsmann, a Wolters Kluwer kiadócsoport, a Wiley kiadó, a Shell, a CLAAS, a Deutsche Telekom, a Siemens.
Az empolis Magyarország aktívan részt vesz az SGML és XML technológiát messzemenően támogató SigmaLink dokumentum- és tartalomkezelő rendszer fejlesztésében. A SigmaLink számos lehetőséget biztosít az információs objektumok és azok tartalma közötti hivatkozások kiépítésére. Az empolis létrejöttével szabaddá vált az út a SigmaLink tartalomkezelőnek az empolis csoport tudásmenedzsmentet szolgáló termékeivel való szerves integrálására.