Janecek elmondta, hogy az új Zenon chip képes az MP3 zenefájlok dekódolására, emellett pedig egy többréteges védelmi rendszer segítségével megakadályozza az illegálisan másolt zenefájlok lejátszását. Elmondása szerint a chipbe integrált flash memória révén egy olyan feltörhetetlen biztonsági rendszert hoztak létre, melyet minden bizonnyal örömmel fogadnak majd a hanglemezipari cégek.
A Micronas fejlesztői az új Zenon chip bejelentésekor tartott előadások alatt elmondták, hogy a piacon jelenleg kapható legtöbb MP3 lejátszó a másolásvédelmi adatokat egy külső, tehát nem az MP3 dekóderchipbe integrált memórián tárolja, ez pedig sok esetben lehetőséget ad arra, hogy a megfelelő szakemberek megfejtsék a másolásvédelmi rendszerek titkát, majd pedig esetleg ki is tudják iktatni az ilyen rendszerek működését. A Zenon chip esetében olyan többrétegű biztonsági rendszert fejlesztettek ki a fejlesztők, mely képes akár PIN kóddal, jelszóval, vagy egyéb algoritmusokkal védeni az MP3 zenefájlokat. Janecek elmondta, hogy a chipet megvásárló, MP3 lejátszók gyártásával foglalkozó cégek könnyedén inaktiválhatják majd a Zenon debug interfészét, ami lényegében lehetetlenné teszi az integrált biztonsági rendszerek későbbi feltörését.
A Micronas képviselői elmondták, hogy a Zenon chip 256 Kbyte-os on-chip flash memóriával rendelkezik, mely elegendő tárkapacitást biztosít ahhoz, hogy egyszerre akár több DRM (Digital Rights Management) adatot is tartalmazzon. A Zenon teljesen programozható USB interfésze révén az új chip képes bármilyen, a hanglemezgyártó cégek által megválasztott DRM rendszerrel együttműködni. A Micronas cég új chipjét 0,25 mikronos gyártási technológiával a Taiwan Semiconductor Manufacturing Corporation üzemeiben fogják majd gyártani, ára pedig várhatóan 10 dollár (~3e Ft) lesz.