Az internetszolgáltatók árbevételének legjelentősebb részét az előfizetésekből származó bevételek teszik ki. A válaszadók szerint ennek aránya kis mértékben csökken a következő 12 hónapban, növekedést várnak viszont a reklámból és szerverbérlési díjból származó, illetve az egyéb bevételek terén.
A megkérdezettek arra számítanak, hogy az internetszolgáltatás területén enyhén csökken a rendkívül kiélezett verseny intenzitása, a verseny fokozódását prognosztizálják viszont az elektronikus kereskedelem és annak részpiacai, az internetes reklámpiac és a tartalomszolgáltatás terén.
Az internetszolgáltatók többsége hosszabb távon is versenyképesnek tartja cégét. A versenyképesség javulását gátló tényezők közül a magas működési, hardver- és szoftverköltségeket, a túl sok és a domináns versenytárs jelenlétét, valamint a drága szakképzett munkaerőt tartják a legjelentősebbnek. A felmérés tanúsága szerint a versenyképesség javulását kevésbé befolyásolja az alacsony saját tőke, a drága külső forrás és az alacsony sávszélesség. A szolgáltatók közel fele szerint területükön a következő években jelentős számú fúzió és felvásárlás történik, 39 százalékuk ezzel szemben úgy vélekedik, hogy lesznek ugyan további ügyletek, de számuk nem lesz jelentős.
A felmérés során - mint későbbi potenciális internetszolgáltatókat - a kábeltelevízió-szolgáltató társaságokat is megkérdezték a kutatók. Csillagpontos rendszerrel a mintabeli cégek 75 százaléka rendelkezik, de a fennmaradó 25 százalék is egy éven belül be kívánja vezetni azt. Saját weboldala a cégek 28 százalékának van, 16 százalékuk a közeljövőben hoz majd létre egyet. A válaszadók 13 százalékánál van jelenleg is internetezési lehetőség a hálózaton. A válaszadók a következő 12 hónapban a jelenlegi maximális kimenő sávszélesség átlagosan 32 százalékos bővítését tervezik, ez a növekedési arány a maximális bemenő sávszélesség esetében 25 százalék. A válaszadók a kábeltévé-előfizetők számának 25 százalékos növekedését várják 2001-ben.