A két vállalat együtt fejleszti és szállítja IC-kártyákra (azaz integrált áramköri kártyákra) épülő, teljes körű megoldásait. A közös tervezésen, fejlesztésen és gyártáson túlmenően a partnerek az IC-kártyák rendkívüli lehetőségeit kiaknázó szolgáltatási alkalmazások szállításában is együttműködésre készülnek.
Az együttműködés területei között a háztartási hálózati rendszerek de facto szabványának kidolgozását szolgáló Echonet-alapú hálózati koncepcióval kapcsolatos kutatás-fejlesztés, hálózatba kapcsolt energiatakarékos háztartási rendszerek fejlesztése, illetve egyéb értéknövelt termékek és szolgáltatások kialakítása is szerepel. A munka támogatására a Hitachi és a Panasonic (Matsushita) még az év vége előtt vegyes vállalatot alapít. Egyik közös kutatás-fejlesztési programjuk keretében az új IPv6 címzési rendszert támogató háztartási hálózati eszközök lehetőségeit vizsgálják.
A jövő háztartásigép-kultúrájának megteremtése érdekében a Panasonic (Matsushita) és a Hitachi kutatás-fejlesztési együttműködése olyan termékekre és technológiákra is kiterjed, amelyek energiatakarékossági és újrahasznosítási jellemzők szempontjából minden jelenleg létező megoldást felülmúlnak. Az így létrehozott környezetvédelmi technológiák olyan de facto szabványok felállítását szolgálják, amelyek maximálisan szem előtt tartják a globális környezet megóvását.
Az információs szolgáltatások és a háztartási gépek szegmensében folytatott közös munkát követően a partnerek azt is megvizsgálják majd, miként tudnának együttműködni a fejlett informatikai megoldásokat teljeskörűen hasznosító, üzleti és gyártás-tervezési célú, digitális AV (audio/video) technológiák terén. E tevékenység keretében a Panasonic (Matsushita) digitális gyártórendszerét a Hitachi EDMS-megoldásával (Engineering for Electronics Design and Manufacturing Service) ötvözik majd.