A bővíthetőség felső határát valószínűleg a legtöbb felhasználó távolról sem közelíti meg, a lényeg az, hogy a lehetőség adott - tehát hosszú távra lehet megvásárolni a készülékeket.
Ugyanakkor mutatták be a HP Jetdircet 175x külső nyomtatószervert is, amelyet már felkészítettek az USB-portos nyomtatók csatlakoztatására.
A 2100-as sorozat leváltói, a 2200-as sorozatszámmal jelölt készülékek már kétoldalas nyomtatásra is alkalmasak, a HP LaserJet 4100-as sorozat pedig - amely a korábbi legnagyobb teljesítményű készülékcsalád, a 4050-es utódjaként jelent meg a piacon - havi 150 ezer oldal üzembiztosan tervezhető előállítására képes: percenként 24 oldal, 1200 dpi-s felbontással, páratlan bővíthetőséggel.
A nagy teljesítményű integrált eszközök (nyomtató, fax, másoló, szkenner) új családja a HP LaserJet 3200-as sorozat, amely nyomtatni 1200 dpi-vel, 24 bites színmélységű lapolvasást 600 dpi-vel (mindez szoftveresen 9600 dpi-re növelhető), faxolni 33,6 kbps sebességgel, másolni pedig percenként 9 oldalas sebességgel képes. Ami igazán felhasználóbaráttá teszi az eszközöket, hogy e funkciók szinte mindegyike egy időben is használható - feltéve, hogy fizikai akadálya nincs a szimultán igénybevételnek (például szkennelés közben értelemszerűen nem tudunk faxot küldeni vagy másolni).
Nem véletlen, hogy a HP hét éve folyamatosan a legjobb minősítést kapja a PC Magazin végfelhasználók válaszai alapján összeállított értékelésében.
Legutóbbi bejelentésével a legnagyobb nyomtatási teljesítményt elváró üzleti felhasználók számára is új készülékeket dobott piacra a printerpiac éllovasa: a HP LaserJet 9000-est - amely 50 lap/perces sebességével egyben az eddigi leggyorsabb LaserJet nyomtató - az általános irodai nyomtatáson túl nagy mennyiségű dokumentum sokszorosítására tervezték, például havi számlák nyomtatására. Gyorsasága már az első oldal megjelenítésekor is megmutatkozik, a "felfűtési idő" mindössze 6,6 másodperc, havi terhelhetősége minden eddigi csúcsot megdönt, mivel akár 300 000 oldal előállítására is képes valódi 600 dpi-s felbontással.
A HP-tól megszokott módon az alapmodell mellett hálózati és kétoldalas nyomtatásra alkalmas változat is kapható, mindegyik modell további nagy kapacitású bemeneti és kimeneti egységekkel bővíthető.
A beépített HP ChaiServer webkiszolgálónak köszönhetően a rendszergazda internetes kapcsolat útján bárhonnan kezelheti és ellenőrzése alatt tarthatja a nyomtatót. A HP Web JetAdminnal együttműködő ChaiServer e-mail riasztásokat küld, valós idejű állapotfrissítéseket és diagnosztikát végez, valamint a dinamikus self-help funkciót is képes támogatni. A HP LaserJet 9000 a HP Chai Virtual Machine névre hallgató beépített virtuális gépet is tartalmazza, amely az első ilyen jellegű megoldás az informatikában.