Az MTI más forrásból úgy értesült, hogy az AH-t valószínűleg szakmai vevőnek adják el. Alátámasztja ezt az is, hogy tavaly kudarcba fulladt a társaság részvényeladási és -kibocsátási akciója. A potenciális vevőként megnevezett Vivendi azért jöhet most is számításba, mert ez a cég volt az egyetlen olyan potenciális szakmai befektető, amelyik komolyan érdeklődött az AH iránt.
A Vivendi illetékese a sajtóhírekkel kapcsolatban elmondta: továbbra is érdeklődik a társaság az AH iránt, ám az utóbbi időben nem történt semmilyen fejlemény az ügyben.
Polanyi Sándor, a Vivendi Telecom Hungary vezérigazgatója korábban ezzel kapcsolatban elmondta: a Vivendi érdeklődik az Antenna Hungária iránt, de nem akarnak kisebbségi tulajdont vásárolni. A Vivendi nem akar részvényvásárlás útján az AH tulajdonosává válni, de megvenné a céget, ha az állam a Postabank Rt.-hez hasonlóan akarná eladni a műsorszolgáltatót.
Az AH többségi részének elaadása azonban ma még törvénybe ütközik: a privatizációs törvény mellékletében ugyanis az AH szerepel a többségi állami tulajdonban maradó cégek listáján.
Kerényi Éva, az ÁPV Rt. kommunikációs igazgatója az AH privatizációjával kapcsolatban elmondta: az AH privatizációjából befolyó összeg szerepel a vagyonkezelő idei üzleti tervében, ám hogy ez mekkora, arról nem adott információt. Hozzátette: a privatizáció előkészítése folyamatban van, de ezzel kapcsolatba új fejlemény nem történt, s nem érkezett még az ügy fordulóponthoz. Ugyanakkor a vagyonkezelő azt tarja reálisnak, hogy szakmai befektető vásárolja meg az AH-t. A végső döntést azonban a kormánynak kell meghoznia. Kerényi Éva elmondta, többen is érdeklődnek az AH iránt, ám hogy ezek mely cégek, arról nem nyilatkozott.