Az International Federation of the Phonographic Industry (IFPI) jelentése szerint 2000-ben mintegy 25%-kal nőtt a zene CD-k kalózmásolatainak száma világszerte. A jelentős mértékű emelkedésért többek között az olcsó CD-írókat, valamint a még annál is olcsóbb CD-R médiákat hibáztatják az érintett társaságok.
A kalóz CD-R-ek eladásai világszerte megháromszorozódtak, összesen mintegy 165 millió eladott médiával, ami immár a kalózmásolatok negyedét teszi ki, áll az IFPI jelentésében. Az IFPI szerint minden harmadik eladott zene CD illegális másolat, ami összesen közel 1,8 milliárd kalózfelvételt (CD és kazetta) jelent a tavalyi évben. A jelentés szerint az eladott kalóz CD-k és CD-R-ek száma 1999-ben 510 millió volt, amely mennyiség 2000-ben 640 millióra nőtt. A szervezett bűnözésként véghezvitt illegális zenemásolás 2000-ben 4,2 milliárd dolláros üzlet volt, 100 millió dolláros növekedést követően.
A jelentésben az internet, mint 100%-ban kalóz média volt feltüntetve.
Jay Berman, az IFPI elnök-vezérigazgatója elmondta, hogy "a kalózmásolás vészesen terjed, ami két döntő tényezőre vezethető vissza: Az egyik a CD-k hamisítására, illetve másolására alkalmas eszközök és eljárások olcsósága, a másik fő ok pedig a kormányok nem megfelelő fellépése a hamisítók ellen."
A kalózkodó országok első öt helyezettje Kína, Oroszország, Mexikó, Brazília és Olaszország, míg a legtöbb kalózmásolatot készítő "gyártók" Dél-Kelet Afrikában és Kelet-Európában vannak. A "gonosz" internet elleni harc során tavaly 15 ezer weboldalt és 300 ezer illegálisan terjesztett zenefájlt távolíttatott el a szervezet.