A pályázóknak azonban szigorú feltételeket kell teljesíteniük, és a támogatás elnyerése esetén kötelezettségeket is kell vállalniuk. Felvilágosítás kérhető a 06/80/333-666-os ingyenes telefonszámon, valamint a Hírközlési Felügyelet, a Civil Házak Irodáiban, a Magyar Teleház Szövetség Tagozatainak a központjaiban és a Magyar Teleház Szövetség partnerszolgálatánál. Ugyanitt lehet pályázati adatlapot és tájékoztatót kapni. Letölthetők ezek az Informatikai Kormánybiztosság internet-honlapjáról is (www.ikb.hu).
A pályázat másik részének a célja elsődlegesen a kistelepülések hozzásegítése az elektronikus kapcsolattartáshoz, az információs társadalomba való bekapcsolódáshoz, és az ehhez szükséges közösségi tér megteremtéséhez. Teleház és telekunyhó létesítésére - vissza nem térítendő - támogatásért pályázhatnak helyi székhelyű és helyben működő szervezetek, központilag beszerzett számítás- és irodatechnikai eszközökre. Teleház létesítésére elnyerhető maximum 2 millió, telekunyhó létrehozására 1 millió forint. A pályázóknak vállalniuk kell, hogy meghatározott műszaki és szolgáltatási követelményeknek megfelelő teleházat hoznak létre, amit legalább 3 évig működtetnek, és fenntartási, működési költségeit fedezik. Ehhez az önkormányzat támogató nyilatkozatát is mellékelni kell. A pályázónak az épület és a helyiségek biztosítása mellett legalább 25 százalék saját erővel kell rendelkeznie, amely legalább egy évig fedezi a bér- és kommunikációs költségeket, a rezsit és más kiadásokat.
A pályázatokat ajánlott levélben 2001. június 30-ig postára kell adni a következő címre: Hírközlési Főfelügyelet Széchenyi Terv, Információs Társadalom pályázatok (Kódszám SZT-IS-4 1535) Budapest, Postafiók 857. Csatolni kell a pályázati díj feladásáról szóló csekk vagy átutalási megbízás másolatát. Az elektronikus úton pályázók díjmentesen pályázhatnak.
Az elbíráláskor előnyt élveznek azok, akik a következő területen tevékenykednek: a munkaerőpiacon hátrányos helyzetű rétegek képzése, elhelyezkedése, a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok esélyegyenlőségének elősegítése, gyermek- és ifjúságvédelem, gyermek és ifjúsági érdekképviselet, egészségügyi rehabilitációs tevékenység, rehabilitációs foglalkoztatás, családsegítés, időskorúak gondozása, a kulturális örökség megóvása, nevelés, oktatás. A rangsoroláskor előnyben részesül az a civil szervezet, melynek nincsen még számítógépe, vagy ha a befogadó település teleházzal még nem rendelkező kistérségben van.