A szuperszámítógépet több mint 200 kutató fogja használni, akik az orvosi kutatásoktól a kvantumfizikáig sokféle szakterülettel foglalkoznak. A kutatók olyan projektekbe is belevághatnak, amelyek gyakorlatilag megvalósíthatatlanok lennének fejlett szuperszámítógépes technológiák nélkül: a komplex kémiai reakcióknak, a proteinek szerkezetének és más molekuláknak a modellezésével javítható a gyógyszerek kifejlesztése; az agyról készített nagyon pontos képekkel jobban megismerhetők és kezelhetők az idegi megbetegedések, például az Alzheimer-kór; tanulmányozhatók azok az erőhatások, amelyek a nap és más csillagok viselkedését befolyásolják.
A University of Cambridge High Performance Computing Facility intézményében elhelyezett rendszer 168 darab IBM POWER3-II mikroprocesszor feldolgozási teljesítményével, 136 gigabájt memóriával és 1 terabájt IBM lemezkapacitással éri el másodpercenként 256 milliárd műveletes csúcsteljesítményét.
A Cambridge University szuperszámítógépe és az ASCI White rokon rendszerek, ugyanazokból az építőelemekből (ún. csomópontokból) állnak. Minden idők leggyorsabb szuperszámítógépét, az ASCI White rendszert az Egyesült Államok kormánya nukleáris robbanások szimulálására használja.