Az üzemeket elektronikai alvállalkozók veszik át, amelyek az Alcatel számára folytatják a gyártást. Tchuruk egyelőre nem részletezte, mi lesz az Alcatel most közvetlenül foglalkoztatott 110 ezer alkalmazottjának a sorsa, csak annyit mondott, hogy tárgyalnak az illetékes szakszervezetekkel.
A megtartandó üzemekben a legfejlettebb technológiájú cikkeket gyártják tovább, köztük a műholdakat és a tengeralatti távközlési berendezéseket - írta a lap.
Tchuruk azt is elmondta, hogy még ez év végéig igyekeznek értékesíteni a vállalat nem stratégiai, pénzügyi részesedéseit is, köztük a Framatome 8,6 százalékát, a Vivendi Universal 0,8 százalékát, a Société Générale 0,3 százalékát. Ettől legalább 2 milliárd euró árfolyamnyereséget várnak.
Az üzemek kiszervezése után az Alcatel a hálózatépítésre és a szolgáltatásokra összpontosít, ebből származik majd forgalmának legalább a kétharmada.
Az Alcatel májusban kudarcot vallott kísérletével, hogy közeledjék amerikai vetélytársához, a Lucent Technologieshoz. Az első negyedévről 3 milliárd euró veszteséget jelentett a francia vállalat. Az Alcatel már korábban bejelentette, hogy mobiltelefon-gyártását a szingapúri-amerikai Flextronics alvállalkozóhoz szervezi ki, ugyanahhoz, amelyhez a svéd Ericsson is kihelyezte mobilkészülék-gyártását. Az Ericcson ugyancsak szerdán közölte, hogy eladja spanyolországi mobilkészülékgyárát is, ahol eddig 440 embert foglalkoztatott. A svéd vállalat arra hivatkozott, hogy a Bilbao melletti üzem rendelésállománya túl kevés.
Kedden a holland Royal Philips Electronics NV közölte, hogy felhagy a saját mobiltelefon-gyártással, és ezt a tevékenységet kiszervezi egy kínai vállalathoz, a China Electronics Corp.-hoz, a kínai céggel alkotott vegyes vállalatba, amelyben a Philipsnek kisebbségi részesedése lesz. A művelet 300 millió eurós egyszeri költségként fog jelentkezni a második vagy a harmadik negyedév könyvelésében a Philipsnél. A holland cég a maga részéről csak a Philips márkájú mobilkészülékek piacra vitelével és értékesítésével foglalkozik ezentúl.
Az Alcatel szerdán dél felé 23,57 euró volt a párizsi értéktőzsdén, 3,51 százalékkal drágább a keddi zárónál. A részvény 23,30 eurón nyitott szerdán. Ugyanakkor a Philips 29,01 euró volt az amszterdami értéktőzsdén, 0,27 százalékkal drágább a keddi 28,74 eurós zárónál. A részvény 28,90 eurón nyitott szerdán. Kedden 0,94 százalékkal drágult a részvény.