Az Everything Linux gazdája Everything Mac lapot is nyitott

Zsadányi Pál, 2001. július 29. 11:19
Az Andover-Update hírlevél, a linuxosok egyik fontos szócsöve hozta a címben szereplő hírt, ami véleményem szerint a Mac OS X-nek egy nagy elismerését jelenti. A Darwin, nyílt forráskódú Unix kernel alapú új Apple operációs rendszer tehát egyenrangúként kezeltetik a leglelkesebb linuxosok táborában.
Az új hálószem létrehozásához nem kellett mást tenni, mint az Everything Linux-tapasztalatokat hasznosítani, mondja a lap gazdája, Michael Holve. Egyelőre négy fő menüpont található a főoldalon, az Articles (cikkek - ez még üres), a Reviews (áttekintők - már van pár hasznos dolog), a Graphics, a Software (máshol hozzá nem férhető Mac-szoftverek lesznek itt - majd, mert még üres) és a Forum (elindult, pár témával). A stilizált Mac számítógép tabletjére mutatva pedig az Apple hálószemére juthatunk.

Az Áttekintő jelenleg a következő két szabadszoftvert ajánlgatja a Mac OS X-felhasználóknak: a BBEdit szerkesztőprogram és a Filemaker Pro Mobile Edition állománykezelő leírását. A későbbiekben hardverbővítmények is a terítékre kerülnek. A Grafika szekcióban egyelőre csak az Everything Mac logó Aqua GUI-ra készített logója szerepel, amit további ingyenes Aqua képanyag követ majd.

Ez így nem nagy fogásnak tűnik, de jelentősége sokkal nagyobb. Holve ezzel a lépésével a Mac OS X-et beemelte a nyílt szoftverek világába, amely az ipari megfigyelők szerint hamarosan a legnagyobb Unix-populáció lehet a világon. Szerintem komoly konkurense lehet a Linuxnak, de végre talán még az asztali gépek kategóriájában ma császárkodó "Windóznak" is. Így befogadása a Linux-táborba elég érdekes szituáció. Holve észrevette, hogy ezen a pulzuson is rajta kell tartania a kezét. Még időben. Talán nálunk is kezdhetnék többen komolyan venni. Vállalati szintű stratégiákban is, tekintve, hogy egyre több Microsoft-szoftver is átkerül Mac OS X platformra. Ami simább Windows-Mac OS X átmenetet is megengedhet, és profi alkalmazásokhoz a méregdrága MS-eszközök is rendelkezésre fognak állni (ha valaki csak azokban bízik), nem csak az olcsó nyíltkódú szoftverek.