167 vállalkozó szellemű számítógép-felhasználó vágott bele az egyhónapos kísérletbe. A számítógép és a netkapcsolat között meghúzódó firewall minden átmenő adatforgalmat rögzített, illetve blokkolta a veszélyesnek tűnőket. A résztvevők között otthoni és üzleti felhasználók is helyet kaptak, a telefonos kapcsolattól a nagysebességű internettel rendelkezőkig.
Egy hónap alatt 1703 betörési kísérletet regisztráltak, a 167 felhasználóból mindössze 8 ember gépe maradt érintetlen, volt azonban olyan is, akit 91 különböző támadás ért.
"Szeretnénk felhívni az emberek figyelmét, arra az adatra, miszerint a felmérésben résztvevők 95 százalékának rendszerébe megpróbáltak behatolni" - mondta Aled Miles, a Symantec angliai igazgatója. Elmondta továbbá, hogy a behatolásokat nem a hackerek maguk követik el, hanem olyan szoftverszondák, melyek a számítógépes bűnözés egyre közkedveltebb eszközei lesznek. Általában ezek a letapogató programok a rendszer védtelen pontjait keresik, vagy azokat az alapszoftvereket használó gépeket melyeknek már eleve ismerik a gyengéit. Sokszor ezekkel a szoftver-letapogatókkal felszerelt gépek a webhelyek elleni támadások eszközei is. A támadások 70 százalékában a Backdoor SubSeven elnevezésű trójai programot próbálták bejuttatni a rendszerbe, mellyel az áldozat gépe távolról irányítható lesz olyannyira, hogy a hacker akár teljesen uralhatja is a rendszert.
"Automatizált veszély leselkedik a felhasználókra, akiknek vállalniuk kell a felelősséget és cselekedniük saját védelmük érdekében" - tette hozzá Miles.