Két-három hétre van szükség ahhoz, hogy megvizsgálják, miként illeszthető ez az új tevékenység a jelenlegi termelési rendszerhez, és csak a teljesen új technológia megismerése után tudják eldönteni, hány embert tudnak foglalkoztatni.
Mint az Elcoteq korábbi tájékoztatóin elhangzott: a cégcsoport - első féléves veszteséges működése miatt - már korábban kilátásba helyezte, hogy a 12 000-res termelői létszámát 1500 fővel csökkenti.
A finnországi központú multinacionális cég az első hat hónapban 13 millió euró veszteséget könyvelhetett el. Érzékenyen érintette év elején az Ericsson-megrendelések elmaradása, és nem könnyítette meg a dolgát az elektronikai gyártó-szolgáltató szektorban felerősödött konkurenciaharc sem.
Már az augusztus elején napvilágot látott elemzések arra engedtek következtetni, hogy a kedvezőtlen változások - Kína kivételével - egyaránt érinthetik a nagyvállalat finn, lengyel, észt, vagy akár a pécsi gyárát.
Az év elején a két pécsi gyárában összesen mintegy 800 dolgozótól váltak meg, és nem újították meg a határozott időre kötött, lejárt munkaszerződéseket.
Jelenleg 2250 dolgozót foglalkoztatnak, és nincs létszámleépítés.
Idén tavasszal adták át a gyár új, 500 új munkaállás kialakítására alkalmas, mintegy 3 milliárd forintba került gyártócsarnokot.
A további fejlesztések feltétele azonban a régió gazdasági vonzerejének növelése, és különösen sürgető a jobb megközelíthetőség érdekében a közlekedési infrastruktúra fejlesztése, különösen egy nemzetközi reptér kialakítására. A közeljövőben bekövetkező változások éppen ezért ismét előtérbe helyezik a pogányi reptér fejlesztésének kérdését. Az Elcoteqnek ugyanis létérdekévé válik a légikikötő korszerűsítése, miután a majdani egyetlen közép-európai gyárából csak légi úton oldható meg a gyors szállítás, és az üzleti partnereiknek csak ezen a módon biztosíthatják a kényelmes utazási feltételeket.