A Deutsche Telekom a piaci értéke alapján a nagyságra második európai távközlési vállalat a brit Vodafone után. A német társaság részvényeinek árfolyama jelenleg az 1998. februári szinten mozog, miután több mint 30 százalékot vesztett egy hónap alatt.
Miután a Hutchison a Voice-Stream ügyletben kikötött, szeptember 1-ig tartó eladási tilalom ellenére eladta az ügyletben kapott Deutsche Telekomel-részvényeit, a múlt héten kiderült, hogy a Deutsche Telekom korábban felmentést adott a finn Sonerának egy másik volt VoiceStream-tulajdonosnak -, amely még júliusban 21,9 milliót adott el a cserébe kapott Deutsche Telekom-részvényekből - igaz, ennek piaci hatását semlegesnek minősítették.
Az ügyletben Deutsche Telekom-részvényekhez jutott cégek - közülük még az amerikai Goldman Sachs befektetési bank jelentős - általában meg akarnak szabadulni ezektől a papíroktól, de többnyire jelezték, hogy a jelenlegi árfolyamon a dolog nem sürgős.
- Nem valószínű, hogy meglepetések lesznek a jövő héten. A piac már beárazta az eladási tilalom szeptemberi megszűntét - mondta egy alapkezelő a Reuters hírügynökségnek.
A Deutsche Telekom 1,17 milliárd részvényt bocsátott ki májusban a VoiceStream-ügylet finanszírozására. A társaság vezérigazgatója, Ron Sommer a társaság keddi sajtótájékoztatóján elmondta, hogy ezeknek a részvényeknek a 80 százalékát "sikeresen menedzselik". További 170 millióra tette azoknak a részvényeknek a számát, amelyek potenciálisan visszafolyhatnak a piacra.
A DT fő részvényesei közül a Hutchisonnál azt mondták, hogy a jelenlegi árfolyamon nem akarják eladni a maradék részüket. A Hutchison Whampoa 206,6 millió részvényt kapott a VoiceStream-ügyletben. A Soneráé további 52 millió részvény, amelyből 12 milliót szeptember és december között eladhat, a fennmaradó 40 milliót pedig december eleje után értékesítheti.
A Deutsche Telekom pénteken kora délután 16,95 euró volt, 1,01 százalékkal drágább a csütörtöki zárónál. A hét elején még 18 euró fölött volt.