A fenti felsorolás talán túlságosan "sűrű", érdemes alaposabban is végigkövetni, milyen funkciókat integrál egyetlen mobiltelefonba a T39.
A GPRS-nek köszönhetően a T39-es folyamatosan online összeköttetésben áll - mégpedig 43,2 kbps sebességű adatátvitellel -, így állandóan kész az elektronikus levelek fogadására, PDA (Personal Digital Assistant) vagy laptop segítségével (a vezeték nélküli összeköttetést biztosító Bluetooth technológiának köszönhetően) pedig az interneten is elfogadható sebességgel szörfözhetünk. GPRS-szolgáltatásai közül érdemes külön is kiemelni az online zenehallgatást és az alacsony felbontású videoképek megjelenítését.
Számos hatékony PIM (Personal Information Management) alkalmazást is kínál a zsebben elférő készülék, így például az online kapcsolat eredményeként dinamikusan frissülő naptárt, a címlistát és a tennivalók jegyzékét, ami a SyncML-nek köszönhető. Mindez lehetővé teszi, hogy amennyiben egy találkozó időpontját megváltoztatják az irodában lévő asztali számítógépen, az azonnal megjelenjen a T39-es naptárában is.
A Bluetooth vezeték nélküli összeköttetést tesz lehetővé laptoppal, fülhallgató-mikrofonnal és egyéb más készülékekkel közel 10 méteres hatótávolságban. Külön érdekesség az EMS-szolgáltatások elérése: képpel és hanggal ellátott szöveges üzenetek küldhetők, amihez segítség, hogy a T39-es 30 képet tartalmaz, és további 30 tárolható, s ezek a beépített pixelszerkesztővel a felhasználó igényei szerint alakíthatók.
A készülék telefonkönyvében 510 hívószám tárolható, ami a SIM-kártyára írt adatokkal bővült. Egyetlen akkufeltöltést követően 2,5-11 óra beszélgetési időre készülhetünk, ugyanakkor a T39-esnél 150-300 órányi "maratoni" készenléti idővel számolhatunk.
A mindössze 86 grammos T39 támogatja a GSM 900-as, 1800-as és 1900-as hálózatot, így a háromnormás készülék a világ 120 országában használható.